Özen Kuzu’dan İnşaat Sektörüne Doping Etkisi Yaratacak Öneri

Kuzu Grup Yönetim Kurulu Üyesi Özen Kuzu, Türkiye'de gayrimenkul yatırımı yapan yabancıya oturum hakkı gibi kolaylıklar sağlanmasının inşaat sektörünü ve buna bağlı olarak ekonomiyi canlandıracağını söyledi...

12 Mayıs 2016
Özen Kuzu’dan İnşaat Sektörüne Doping Etkisi Yaratacak Öneri Kuzu Grup Yönetim Kurulu Üyesi Özen Kuzu, Türkiye'de gayrimenkul yatırımı yapan yabancıya oturum hakkı gibi kolaylıklar sağlanmasının inşaat sektörünü ve buna bağlı olarak ekonomiyi canlandıracağını söyledi...

İstanbul Ataköy’de denize sıfır noktada Sea Pearl Ataköy projesinin yaşama geçiren Kuzu Grup’un Yönetim Kurulu Üyesi Özen Kuzu inşaat sektörüne doping etkisi yaratacak öneride bulundu.

Yabancı yatırımcılar için yapılacak düzenlemelerle sektörün canlanacağını belirten Kuzu, gayrimenkul yatırımı yapan yabancı yatırımcıya başta oturum hakkı olmak üzere vatandaşlık verilmesi gibi kolaylıkların sağlanması gerektiğini söyledi. Kuzu, “Birçok ülkede örneği olan bu kolaylıklar, ülke ekonomisine tahmin edilemez bir katkı yapar” dedi.

Yabancı yatırımcının başta İstanbul olmak üzere birçok şehirde gayrimenkul yatırımı yaptığına dikkat çeken Kuzu, “İlgili makamlarca belirlenen sınırda yatırım yapan yabancı yatırımcılara ülkemizde yaşama hakkı da verilmeli. Geçtiğimiz yıl yabancıya yapılan 22 bin konut sayısı, onlara verilecek oturma hakkıyla daha yukarılara çıkacaktır. Bunun 50 binlere 100 binlere çıkmaması işten bile değil.” diye konuştu.

Bu konuda atılacak adımların sektörü ilerleyen yıllarda da canlı tutacağını söyleyen Kuzu, söz konusu önerinin kabul edilmesiyle cari açığın kapatılacağına da dikkat çekti. Kuzu, yatırım yapan yabancının ülkede yaşamaya devam etmesi halinde iş kurma başta olmak üzere ekonominin birçok alanına katkı da yapacağını söyledi.
HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Türk İnşaat firmaları Dubai'deki fuara katılacak

Türk İnşaat firmaları Dubai'deki fuara katılacak

Dubai'de düzenlenecek Cityscape Global 2017 Fuarı'na 13 Türk inşaat firması katılacak.

10 Eylül 2017


Karmod İzlanda'nın farklı yerlerine yaşam konteyneri gönderiyor

Karmod İzlanda'nın farklı yerlerine yaşam konteyneri gönderiyor

Karmod'un üretimini yaptığı yeni nesil yaşam konteynerlerinin İzlanda’nın başkenti Reykjavik’te kull

07 Eylül 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat