2016 Dekorasyon Önerileri

Gönye Proje Tasarım 2016 dekorasyon önerilerini yorumladı...

24 Şubat 2016
2016 Dekorasyon Önerileri

Gönye Proje Tasarım 2016 dekorasyon önerilerini yorumladı...

Gönye Proje Tasarım’ın kurucuları Mimar Yelin Evcen ve İç Mimar Gönül Ardal, 2016’nın dekorasyon trendlerini yorumladı. Bu yıl moda olana uyum sağlamak yerine kişisel beğenilerin ön plana çıktığını belirten Gönye Proje Tasarım kurucuları, yaşanmışlık hissiyle dolu mekan tasarımlarının öne çıktığını göreceğiz dedi.

2016 Dekorasyon Renkleri

2016 yılında natürel pastel tonlar başrolde olacak. Pastel renklerin gri ve vizon renkleriyle kombine edilmesi bekleniyor. Ahşap kullanımında ise koyultulmuş ya da boyanmış, daha az ışıklı, loş ortamlar yaratan uygulamalar görülecek. Yine de insanların kişisel tercihleri ön planda olacak.

2016'da Duvarlar Kendi Dokusuyla Süslenecek

Bu yıl koyu renkli duvarların önüne daha açık renklerde mobilya seçerek odalara hareketlilik kazandırılacak. Duvarları kendi dokusuyla süsleme bu yıl çok moda. Oluşturan doku ve renk çeşitliği üzerinde, aydınlatma teknikleri ve aplikler kullanarak ışık etkisiyle hareket yaratmak mümkün.

1456307093_duvar_koyuton

2016 Aydınlatma Trendleri

Pirinç aydınlatmalar ve bir süredir kullanımı azalan aplikler artık modern mekanlarda da sıkça karşımıza çıkacak. Apliklerde şapkalı klasik ürünler, yerini mermer, pirinç, metal gibi malzemelerle tasarlanmış duvar süsleri gibi görünen tasarımlara bırakıyor.

Hobiler Aksesuar Olacak

Çerçeve, vazo ve süs eşyaların yerini 2016'da hobiler yer alacak. Örnekle açıklamak gerekirse bir rafın boyalarla doldurularak güzel bir aksesuar olarak kullanılacak. Yani bir hikayesi olan, bir anlam ifade eden aksesuarlar öne çıkacak. Bununla beraber zanaatkar işi aksesuarlarda trend olacak. Seyahatlerde alınan, yerel zanaatkarların ellerinden çıkan aksesuarlar evleri süsleyecek.

1456307143_pastel

2016 Yılının Gözde Malzemeleri

2016 yılında tezgahlarda kuvars ve mermer gibi doğal içerikli malzemeler daha çok kullanılırken, büyük ebatlı, tek parça zemin ve duvar seramiklerini, duvarlarda tablo etkisi yaratan mermer ve ahşap desenli seramikler daha sık görülecek. Metal malzemelerde ise krom yerini pirince bırakıyor.

2016 Mutfak Trendleri

Evlerin en önemli alanlarından olan mutfaklarda bu yıl derin tezgahlar, boy dolaplara yerleştirilen bulaşık makineleri ve tezgah arkalarında oluşturulacak setler görülecek. Renk olarak ise standart beyazın yerini ekru ve griye giden tonların alması bekleniyor. Mutfaklardaki elektronik cihazlarda ise siyah ve beyaz renklerde daha sık göreceğiz. Mutfaklar yalnızca tavan ışıkları ve masa lambaları ile değil dolap içleri ve kulp detaylarında kullanılan LED ışıkları ile aydınlatılacak.

1456307070_mutfak_03

2016 Banyo Trendleri

2016 yılında banyolarda klasik renklerin dışına çıkılması bekleniyor. Açık renk mobilyalar ile siyah mat lavabolar ve bataryalarla kombin edilecek. Banyo seramiklerinde ise doğal malzeme efekti üzerine farklı desenlerde rölyef uygulamaları trend iken, ahşap görünümlü seramiklerde görülecek.1456307006_banyoHABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Geberit’ten Tablet Görünümlü Kumanda Kapağı

Geberit’ten Tablet Görünümlü Kumanda Kapağı

Geberit, tablet görünümlü kumanda kapağı Sigma70 ile teknoloji ve konforu aynı anda sunuyor...

15 Temmuz 2016


Çilek’ten Çocuklara Karne Hediyesi

Çilek’ten Çocuklara Karne Hediyesi

Çilek, karne hediyesi olarak araba karyolaları yüzde 25 indirimle veriyor....

14 Haziran 2016


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.