2017'de Konut satışlarından rekor bekleniyor!

Müteahhitler, 2017 yılı konut satışlarında rekor satış rakamlarına ulaşmayı hedefliyor.

30 Temmuz 2017
2017'de Konut satışlarından rekor bekleniyor! Haziran ayı konut satış rakamlarında bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla görülen düşüşe rağmen inşaat sektöründe yatırım yapan müteahhitler 2017 yılından umudunu kesmiyor. Yenişafak'tan Emine Açar'ın haberine göre, sektörün önde gelen temsilcileri endişeli bir tablo çizmiyorlar.

2017 SONUNDA YENİ BİR REKOR GÖRECEĞİZ

Konutder Başkanı ve Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas, gayrimenkul sektörünün 2017 yılı sonunda yapılan satışlarla yeni bir rekora imza atacağı görüşünde olduklarını bildirdi. Hükümetin bu senenin başıyla sektörü rahatlatacak birçok uygulamaya imza attığını belirten Elmas, konut sektörünün de üretime istihdam sağlamaya devam edeceğini ifade etti. Altan Elmas, ''Sur Yapı olarak her aya bir proje demiştik. Bu yıl içerisindeki altıncı projemiz, yakın tarihte satışa çıktı. Anadolu Yakasında on dokuzuncu markalı konut projemize Muhit ile başladık. Yeni projelerimizi de arka arkaya satışa çıkacağız.'' şeklinde konuştu.

''SEKTÖRE OLAN GÜVENİMİZLE YATIRIMLARA DEVAM EDİYORUZ''

Sefa İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Sefa Öztürk, Haziran ayı konut satışlarında yaşanan düşüşe rağmen inşaat sektörüne olan güvenleriyle yatırımlara devam edeceklerinin vurgusunu yaptı. Bugüne kadar 2 bin 500 konut ürettiklerini belirten Öztürk, Sefa İnşaat'ın yıl boyunca hedefinin bin konut olduğunu ifade etti.

Yaz aylarının inşaat sektöründe durgun geçtiğini hatırlatan Sefa Öztürk, konut satış rakamlarında yaşanan düşüşün normal olduğu düşüncesinde. Sektörün genel durumunu 1-2 aylık sonuçlarla değerlendirilmemesi gerektiğini savunan Öztürk, ''Genel olarak tüm yıla ait konut satış rakamlarına bakılmalı. Bağdat Caddesi'nde bugüne kadar 100 bina ve 2 bin 500 civarında konutu yeniledik. Caddede devam eden 20 projemiz bulunuyor, aynı zamanda Maltepe'de hayata geçirdiğimiz 'Evinpark Ada & Tepe' projemizde çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. Evinpark Kadıköy'de de satışlar devam ediyor. Hedefimiz yılı bin konutla tamamlamak.'' şeklinde konuştu.

Yeni İmar Planı'yla yürürlüğe girecek stüdyo daire yasağına da değinen Sefa İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Sefa Öztürk, yasağı sektörün itibarı açısından olumlu bir karar olarak gördüğünü ifade etti.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


“İnşaat sektörüne kalıcı çözüm gerekli”

“İnşaat sektörüne kalıcı çözüm gerekli”

İNDER Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım, üretici ve tüketici için yapılan tedbirlerin olumlu o

20 Eylül 2017


Yılın En İyi Gayrimenkul Şirketi ‘AND’ oldu

Yılın En İyi Gayrimenkul Şirketi ‘AND’ oldu

Stevie Awards 2017’de ‘Yılın En İyi Gayrimenkul Şirketi’ ve ‘Yılın Yönetim Takımı’ ödülleri AND Gayr

19 Eylül 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.