'2018’in ilk çeyreğinden sonra ekonomimiz büyüyecek'

Yıldırım Grup Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Yıldırım, TÜİK tarafından açıklanan konut satış rakamlarına dair açıklamalarda bulundu.

25 January 2018
'2018’in ilk çeyreğinden sonra ekonomimiz büyüyecek' Yıldırım Grup Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Yıldırım, TÜİK tarafından açıklanan konut satış rakamlarını değerlendirdi. Zafer Yıldırım “Piyasalarda genel anlamda bir durgunluk söz konusu. Kasım satışlarında da bu durumu gözlemliyoruz. İnsanların bu durağan piyasadaki hareketleri ne yazık ki ölçülebilir hareketler değil” diye konuştu. 

Satış grafiğiyle ilgili değerlendirmede bulunan Zafer Yıldırım “Kasım ayında verilere göre bizim satışlarımız daha iyi geçti. Aralık ayını da bu şekilde tamamladık. 2018’ in ilk çeyreğinden sonra ekonomimizin ve sektörümüzün daha hızlı büyüyeceğini düşünüyoruz. Memur ve bürokratlarımızın fazla olmasından dolayı normal şartlarda Ankara satış grafiği bellidir. Rakamlarda bize bunun karşılığını veriyor aslında. Bizim burada düşünmemiz gereken bundan sonraki yapılarda ihtiyacımız olan nedir? Çünkü konutta da bir şeyler sunmalısınız ki tercih edilebilmelisiniz. Bundan dolayı bizim şirket olarak bunda bir tedirginliğimiz yok. Yıldırım Kule’de nasıl farklılık oluşturduysak aynı farklılığı sürdüreceğiz” dedi. 

“GENÇ NÜFUS FIRSATI DEĞERLENDİRİLMELİ”

Ayrıca piyasanın genelinde bir durağanlık söz konusu olduğuna da vurgu yapan Zafer Yıldırım, “Bu durağanlık ay bazında çok ölçülmese de biz kendi içimizde ve daha önce yapmış olduğumuz karşılaştırmalarımızda da bunu netlikle görebiliyoruz. İnsanların bu durağan piyasadaki hareketleri ne yazık ki ölçülebilir hareketler değil. Eskiden Nisan, Mayıs, Eylül, Ekim ayları bizim için sezondu ve insanlar bu aylarda konut alımlarına yönelirlerdi. Bunu verilerden söylüyorduk. Şimdi bu veriler şaşmaya başladı. Bu da insanların hareketlerinin ay olarak ölçülmesini zorlaştırıyor. Bence Kasım ayındaki düşüş başka şeylere yorumlanmamalı. 2018’den umutluyum. Önemli olan buradaki piyasaların her bir kaleminin iyiye doğru hareket ettiğini görmemiz. Biz Avrupa’da olmayan genç bir nüfusa sahibiz. Bunun etkileri tabi ki de inşaat ve gayrimenkul sektörünü etkiliyor ve devamında çok sektörü de etkiliyor. Biz bunun faydalarından daha fazla yararlanmalı ve her zaman iyimser olup elimizdeki fırsatların kıymetini bilmeliyiz’’ şeklinde konuştu. HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum