209 Ev Rengarenk Boyandı

29 Temmuz 2015
PAYLAŞ
209 Ev Rengarenk Boyandı

İlginç tasarımlara sahip 209 ev rengarenk boyanınca ortaya bu muhteşem görüntüler çıktı.

Dünya üzerinde suç oranının en yüksek olduğu yerlerin başında gelen Meksika'da, şehrin gergin havasını yumuşatmak adına birbirine bitişik olan 209 ev rengarenk boyanarak sıradışı bir ortam oluşturdu.

Meksika'nın suç ve yoksulluğun hakim olduğu Panhuca kentinde ortamı iyileştirmek için 209 ev marjinal alanlara dönüştürüldü.

Şehrin kötü enerji yaydığı varsayılarak başlatılan restorasyon çalışmaları sonucunda ilginç tasarımlara sahip evler renklerin her tonu kullanılarak boyandı. Çalışmadaki amaç, şehrin genç nüfusunu kötü alışkanlıklardan ve suçlardan uzaklaştırarak, daha yaşanabilir alanlara ve istihdam oranı yüksek bölgeler oluşturmak.

Şehri kasvetli görüntüsünden kurtararak daha geniş çaplı bir 'kentsel dönüşüm' projesine dönüştürmek isteyen yetkililer, böyle bir çalışmanın yapılmasının zorunlu hale gelmesini, iş gücünün her geçen gün yasal olmayan sektörlere kaymasına ve suç oranlarının artmasına bağlıyor.

Meksika’nın Pachuca bölgesinde, bölgenin görüntüsünü güzelleştirmenin yanında gençleri şiddetten uzaklaştırma ve yeni iş imkanları yaratmak amacıyla, ev duvarlarına dev bir grafiti çizildi. 1800 kişinin yaşadığı Palmitas’taki 209 evin tamamı rengarenk boyandı.

İşte ilginç tasarımlara sahip rengarenk evler :


"209 Ev Rengarenk Boyandı" haberine ait yorum yok

Yorum Yap