2+1 Dairelere Olan Talep Arttı!

Ankara Gölbaşı'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

04 Eylül 2015
2+1 Dairelere Olan Talep Arttı!

Emlak ve gayrimenkul piyasasında en çok talep gören konut tipi 2 oda 1 salon daireler oldu. İşte sebebi...

Uptown İncek Satış Direktörü Evren Acar, inşaat sektöründe artık 2+1 dairelerin 3+1 ve 4+1 dairelere göre daha çok tercih edildiğini söyledi.

Uptown İncek Satış Direktörü Acar, son dönemlerde özellikle markalı konut projelerinde bir anda değişim olduğunu belirtti.

EN UCUZ 2+1 DAİRELER İÇİN TIKLAYIN!

Toplumun ihtiyaçlarına yönelik olarak inşaat sektöründe de büyük bir değişim olduğuna dikkat çeken Acar, “Bu da toplumsal ihtiyaçlarda ve o arsa üzerinde üretilen bütün metrekarelerin belli bir çarpanla çarpılmasıyla daire satış bedelleri oluşuyor. Birim metrekare fiyatları belli bir skalanın üzerine çıktığı zaman, dairelerin metrekarelerini de bunlarla çarptığınız zaman ortaya çıkan sonuçta fiyatlar son dönemlerde artmıştır. Bundan sonrasında da artmaya devam edecektir. Son yıllarda insanlar bu küçülen ailelerimiz, çalışan kadınların artması, sosyal yaşantımızdaki değişiklikler ve özellikle istatistiklere baktığımızda evlenme oranlarıyla boşanma oranları birebirdir. Dolayısıyla daha küçülen aileler var ve kapalı güvenli ortamlarda yaşamak istiyorlar” diye konuştu.

Toplumda daha küçük konutlara yönlenme ihtiyacı doğduğunu kaydeden Acar, şöyle devam etti:

“Metrekare fiyatlarına baktığımız zaman standart yaşanabilir 1+1 daireler net olarak 60 metrekare net alana sahip olması ideal bir büyüklüktür. 2+1 dairelerde ise net olarak 75 metrekareden başlayan ve 125 metrekarelere ulaşabilen bir daire tipi oldu. Bunlar tamamen ihtiyaçla belirleniyor. 3+1 daireleri yavaş yavaş yok ettik sayılır. Daire fiyatları hakkında ise markalı konut projeleri ile ilgili konuşacak olursak markalı projelerde birim metrekare fiyatları 3 bin 500 TL ile 6 bin TL olarak değişmektedir. Gelişmekte olan bölgelerde ise daha alt kategorilerde fiyatlar görmek mümkün”

İHAHABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.