3. Havalimanı Açılışı Öne Alındı

İstanbul Arnavutköy'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

25 Aralık 2015
3. Havalimanı Açılışı Öne Alındı

Yapımı tamamlandığında dünyanın en büyük havalimanı olacak olan 3. Havalimanı'nın ilk etabının açılışı öne alındı...

Yapım çalışmaları tüm hızıyla devam eden 3. Havalimanı'nın açılışı erken bir tarihe çekildi. Havalimanı'nın ilk etabının yüzde 15'nin tamamlandığını belirten Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve İGA Yönetim Kurulu Üyesi Nihat Özdemir, açılış için normal sürenin 2018'in son çeyreği olduğunu ancak tahminlerine göre 2018'in ilk çeyreğine yetiştirebileceklerini açıkladı.

26 Şubat 2018'e Yetiştirilecek

Özdemir, "Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın doğum günü 26 Şubat. Cumhurbaşkanımız 26 Şubat 2018 tarihine havalimanını yetiştirmemizi istedi. Biz de çalışmalarımızı bu doğrultuda sürdürüyoruz." dedi.

Gayrettepe 3. Havalimanı Arası 25 Dakika

3. Havalimanı'nın ulaşımın kolay olduğu bir noktada hayata geçirildiğini belirten Özdemir, "Burası karasal açıdan trafiği rahatlatacak. Bunda Yavuz Sultan Selim ve Fatih Sultan Mehmet köprülerinin büyük etkisi olacak. Havalimanına ulaşım için hızlı tren ve metro gibi raylı sistemler de olacak." dedi. Özdemir 3. Havalimanı ve Gayrettepe arasına yapılacak metro hattının bir an önce ihaleye çıkılmasını beklediklerini ve metro hattının 3. havalimanının açılışına yetişmesi gerektiğini söyledi.

3. Havalimanı Gayrettepe arasına yapılması planlanan 33 kilometrelik 5 duraklı metro hattı faaliyete geçriğinde Gayrettepe'den 3. Havalimanı'na 25 dakika'da ulaşılabilecek.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Sefaköy-Başakşehir Havaray Hattı neden iptal edildi?

Sefaköy-Başakşehir Havaray Hattı neden iptal edildi?

"Sefaköy-Başakşehir Havaray Hattı neden iptal edildi" sorusunu İBB Başkanı Mevlüt Uysal yanıtladı.

16 Kasım 2017


Gebze ve 3. Köprü arasındaki YHT için ÇED kararı çıktı

Gebze ve 3. Köprü arasındaki YHT için ÇED kararı çıktı

Gebze ve Yavuz Sultan Selim Köprüsünü YHT ile bağlaması planlanan projeyle ilgili ÇED karar yayımlan

16 Kasım 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.