3. Havalimanı çalışmaları hız kesmeden sürüyor

Çalışmaları ara vermeden devam eden 3. Havalimanı projesinin inşaatı hakkında İGA CEO’su Yusuf Akçayoğlu açıklama yaptı.

02 Ağustos 2017
3. Havalimanı çalışmaları hız kesmeden sürüyor Yapım çalışmaları hız kesmeden devam eden 3. Havalimanı inşaatı ile ilgili İstanbul Grand Airport (İGA) CEO’su Yusuf Akçayoğlu bazı açıklamalarda bulundu. Geçtiğimiz günlerde yaşanan sel ve dolu felaketinin çalışmaları yavaşlattığını belirten Akçayoğlu, yine de aynı anda pist, kule ve terminal inşaatında çalışmaların sürdüğünü söyledi.

“1,5 MİLYON KİŞİYİ DOLAYLI OLARAK İSTİHDAM EDECEK”

Havalimanının ciddi bir istihdam oranına sahip olduğuna değinen Yusuf Akçayoğlu, “76,5 milyon metrekare alanın 1,4 milyon metrekaresi ilk fazı oluşturuyor. Bugün itibariyle 30 bin çalışana ulaşıldı. Bittiğinde 225 bin çalışan olacak ve 1,5 milyon kişiye dolaylı istihdam edecek. 2025’te 40 milyar dolarlık milli gelirin yüzde 5’i kadar ekonomiye katkı sağlayacak” diye konuştu.

Ayrıca çalışanların yaşam alanlarının en ince ayrıntısına kadar planlandığını vurgulayan  Yusuf Akçayoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Buradaki yaşam alanında her şey düşünüldü. 65 kişilik özel ekip 4 öğün yemek çıkartıyor. Pakistan, Nepal, Gürcistan ve Vietnamlı çalışanlara özel mönüler hazırlanıyor. Hava koşulları çalışmalarımızı zaman zaman etkiliyor. Temmuzda sel ve dolu işlerin yavaşlamasına neden oldu. Ancak tüm bunlara rağmen aynı anda pist, kule ve terminal inşaatın da çalışmalar sürüyor. Burada yapılan çalışmalarda çevre faktörüne çok dikkat ediyoruz. Biz kullanılmayan maden alanlarını ıslah ettik ve çevreyi bozmadık. Sürekli denetleniyoruz.”


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.