3. Havalimanı İçin Enerji Yatırım Çalışmaları Sürüyor!

İstanbul Arnavutköy'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

18 Ekim 2015
3. Havalimanı İçin Enerji Yatırım Çalışmaları Sürüyor!

Yapımı devam eden 3. havalimanı enerji altyapısı yatırımı için 42 milyon liralık bütçe ayrıldı...

Tamamlandığında dünyanın en büyük havalimanı olarak nitelendirelecek 3. havalimanı için enerji altyapısı yatırım çalışmaları sürüyor. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Ali Rıza Alaboyun, pazartesi günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun katılımı ile üçüncü havalimanı finansmanı imza töreninin gerçekleştirileceğini açıkladı.

3. havalimanı için enerji altyapı çalışmaları hakkında bilgi vere Alaboyun, "Türkiye Elektrik İletim AŞ'nin (TEAİŞ) yatırım programı kapsamına alınan 380/54 kV gücündeki Taşoluk Tali Merkezi yapımı devam eden üçüncü havalimanına enerji temin edecek. Bunun için yer tespiti yapıldı. Hazineye ait sahanın TEİAŞ’a devri de yakın bir tarihte tamamlanacak. Bu merkezimizin 2017 sonuna kadar tamamlanmasını öngörüyoruz. Bu yatırım için 42 milyon lira bütçe ayrıldı." dedi.

Söz konusu merkezin Habibler-Taşoluk Enerji İletim Hattına bağlanacağını söyleyen Alaboyun, " Üçüncü havalimanının dışında oluşacak tesislerin enerji temini için ise Gaz İzole Transformatör Merkezinin hemen yanında 2x100 MVA kurulu gücünde bir trafo merkezinin de yapımı planlanıyor" dedi.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat