3. Havalimanı İnşaatı Ne Zaman Bitecek?

13 Mart 2016
PAYLAŞ
3. Havalimanı İnşaatı Ne Zaman Bitecek?

3. Havalimanı inşaatının takvimin önünde ilerlediğini açıklayan Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürü (DHMİ) Serdar Hüseyin Yıldırım, ilk etabın 2018’in ilk çeyreğine ve muhtemelen 26 Şubat tarihine yetiştirileceğini belirtti.

Yapım çalışmaları devam eden 3. havalimanının beklenenden hzılı ilerlediğini belirten Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürü (DHMİ) Serdar Hüseyin Yıldırım, "3. Havalimanın yapılacağına inanmayan ülkeler 'Dünyanın en büyük havalimanını yapıyorsunuz biz de bir yerinde olalım' diyorlar. Yani anladılar ki bu iş olacak" dedi.

3. Havalimanı'nın yapılmakta olan 1A etabının en önemli bölüm olduğunu ifade eden Yıldırım, faaliyete girecek olan 90 milyon kişilik terminal ve 2 pistin İstanbul için acil ihtiyaç olduğunu belirtti. Yıldırım, “Ben geçen hafta oradaydım, çok sevinerek gördüm ki gecikme bir kenara dursun, takvimin önünde gidiyoruz. Az bir şey de olsa önünde gidiyoruz. Bunun bir sebebi de hava şartlarının bize müsaade etmiş olması. Bizim planlamamıza göre, beklenmeyen bir durum olmazsa 2018’in ilk çeyreğinde ve muhtemelen 26 Şubat tarihinde ilk 1A etabını yetiştireceğiz gibi görünüyor" şeklinde konuştu.


"3. Havalimanı İnşaatı Ne Zaman Bitecek?" haberine ait yorum yok

Yorum Yap