3. Havalimanı İnşaatında Çatı Montajı Başladı

08 Ocak 2016
PAYLAŞ
3. Havalimanı İnşaatında Çatı Montajı Başladı

İnşaat çalışmaları tüm hızıyla devam eden 3. Havalimanı'nda çatı montajının ilk etabına başlandı...

İstanbul Avrupa yakasında Arnavutköy'de yapım çalışmaları son hızıyla devam eden 3. Havalimanı'nda çatı montajının ilk etabına başlandı. Tamamlandığından dünyanın sıfırdan yapılan en büyük havalimanı unvanına sahip olacak olan 3. Havalimanı'nda terminal binasının uzay kafes modelindeki çatı montajı başladı.

Terminal binası iskelesi çatısı hariç 145 bin metrekare alana sahip olan iskele bölümü uzay kafes çatı alanı olarak adlandırılıyor. 5 bin metrekarelik alana çatı montajı yapılacak olan çalışmalar kapsamında bugüne kadar yaklaşık bin metrekaresinin tamamlandığı açıklandı.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan İGA CEO’su Yusuf Akçayoğlu, "İstanbul Yeni Havalimanı terminal iskelesi çatı modülünün yerleştirilmesi projemiz için önemli bir eşik. Yerli üreticilerin ve mühendislerinin katkısı ile gerçekleştirilen bu çatı montajında olduğu gibi İstanbul Yeni Havalimanı inşaatının tüm diğer aşamaları son derece hızlı ve başarılı bir şekilde yürütülüyor. Devam eden imalat ve montaj işleri de tamamen program dahilinde sürüyor." dedi.

3. Havalimanı tüm etapları tamamlandığında yıllık 200 milyon yolcuya çıkarılabilir kapasitesi ve 350'den fazla destinasyona uçuş hizmeti verecek. 150'den fazla havayolu şirketine ev sahipliği yapması beklenen 3. Havalimanı öngörülen 77 kilometrekarelik alanı ile Dammam Kral Fahd Havalimanı ve ABD'deki üç havalimanından sonra dünyanın beşinci büyük havalimanı olacak.


"3. Havalimanı İnşaatında Çatı Montajı Başladı" haberine ait yorum yok

Yorum Yap