3. Havalimanı İnşaatında Çatı Montajı Başladı

İstanbul Arnavutköy'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

08 Ocak 2016
3. Havalimanı İnşaatında Çatı Montajı Başladı

İnşaat çalışmaları tüm hızıyla devam eden 3. Havalimanı'nda çatı montajının ilk etabına başlandı...

İstanbul Avrupa yakasında Arnavutköy'de yapım çalışmaları son hızıyla devam eden 3. Havalimanı'nda çatı montajının ilk etabına başlandı. Tamamlandığından dünyanın sıfırdan yapılan en büyük havalimanı unvanına sahip olacak olan 3. Havalimanı'nda terminal binasının uzay kafes modelindeki çatı montajı başladı.

Terminal binası iskelesi çatısı hariç 145 bin metrekare alana sahip olan iskele bölümü uzay kafes çatı alanı olarak adlandırılıyor. 5 bin metrekarelik alana çatı montajı yapılacak olan çalışmalar kapsamında bugüne kadar yaklaşık bin metrekaresinin tamamlandığı açıklandı.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan İGA CEO’su Yusuf Akçayoğlu, "İstanbul Yeni Havalimanı terminal iskelesi çatı modülünün yerleştirilmesi projemiz için önemli bir eşik. Yerli üreticilerin ve mühendislerinin katkısı ile gerçekleştirilen bu çatı montajında olduğu gibi İstanbul Yeni Havalimanı inşaatının tüm diğer aşamaları son derece hızlı ve başarılı bir şekilde yürütülüyor. Devam eden imalat ve montaj işleri de tamamen program dahilinde sürüyor." dedi.

3. Havalimanı tüm etapları tamamlandığında yıllık 200 milyon yolcuya çıkarılabilir kapasitesi ve 350'den fazla destinasyona uçuş hizmeti verecek. 150'den fazla havayolu şirketine ev sahipliği yapması beklenen 3. Havalimanı öngörülen 77 kilometrekarelik alanı ile Dammam Kral Fahd Havalimanı ve ABD'deki üç havalimanından sonra dünyanın beşinci büyük havalimanı olacak.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


İstanbul Büyükşehir Belediyesi 88 Caddeyi Düzenleyecek

İstanbul Büyükşehir Belediyesi 88 Caddeyi Düzenleyecek

İBB Altyapı Hizmetleri Müdürlüğü şehir genelinde 88 caddenin düzenlenmesi yapılacak...

07 Haziran 2017


Dudullu-Mahmutbey-Esenyurt Metro Hatları’na 120 Araç Alınacak

Dudullu-Mahmutbey-Esenyurt Metro Hatları’na 120 Araç Alınacak

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Dudullu-Bostancı ile Mahmutbey-Esenyurt Metro Hatları’na yeni metro a

07 Haziran 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat