3. Havalimanı İnşaatında Son Durum

2018'in Şubat ayında açılması planlanan 3. Havalimanı inşaatında çalışmalar gece gündüz aralıksız devam ediyor...

13 Eylül 2016
3. Havalimanı İnşaatında Son Durum 2018'in Şubat ayında açılması planlanan 3. Havalimanı inşaatında çalışmalar gece gündüz aralıksız devam ediyor...

Yapım çalışmaları 24 saat aralık olarak devam eden 3. Havalimanı'nın şu ana kadar yüzde 30'u tamamlandı. Gece yürütülen çalışmaları ilk kez görüntülenen 3. Havalimanı 26 Şubat 2018 tariginde hizmete girecek.

Çalışmalar hakkında açıklamada bulunan İGA Havalimanları İnşaat CEO’su Yusuf Akçayoğlu, gece yapılan çalışmaların gündüz için yapıldığını dikkat çekerek; "Gündüzün hazırlığı geceden yapılır ki, gündüz maksimum üretimi yakalamak adına yapılan bir hazırlık çalışmasıdır. Bizim bu projede iş programımız çok sıkışık olduğu için, gece ile gündüzü aynı olmasa bile çok yakın bir verimliliğe nasıl taşırız bunun için uğraşıyoruz. Bunun için yeni metotlar geliştiriyoruz" dedi.



ÖNEMLİ BİR KİLOMETRE TAŞI
İnşaata ilk çatı kolonlarını koydukları müjdesini veren Akçayoğlu, "İnşaatımızda bugün itibariyle çok önemli bir kilometre taşına şahit oldunuz. Bugün çelik çatıda ilk kolonumuzu koyduk. Çelik çatının ilk elamanının bu gün montajı yapıldı. Bizim kaba inşaatı bitirme tarihimiz ana terminal binasında 30 Ocak olarak belirlenmişti. O tarihe kadar yaklaşık 10 küsür bin ton çelik montajını da bitirmiş olacağız. Bugün bunun başlangıcını yapmış olduk" dedi.

KULENİN TEMELİ EKİM'DE
Akçayoğlu, 3. Havalimanı’nın kulesinin temelinin Ekim ayında atılacağını açıkladı. Akçayoğlu, "Biliyorsunuz, yeni jenerasyon havalimanlarında kule bir sembol olma niteliği taşıyor. Bu anlamda biz bu işe çok önem verdik ve dünyanın en iyi mimarlarını yarıştırdık. En son seçtiğimiz Pininfarina’nın Ferari’nin dizaynının ürünün tasarladığı kuleyi yakın zamanda inşaata başlıyoruz" şeklinde konuştu.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.