3. Havalimanı Terminal Binası İçin Düğmeye Basıldı

30 Haziran 2016
PAYLAŞ
3. Havalimanı Terminal Binası İçin Düğmeye Basıldı
3. Havalimanı terminal binası için düğmeye basıldı. Projenin Çed süreci başladı...

Yapımı hızla devam eden 3. Havalimanı projesinin terminal binası için de düğmeye basıldı. 3. Havalimanı terminal binasının çed süreci başladı.

133 MİLYON 580 BİN TL'LİK YATIRIM
İGA Havalimanı İşletmesi tarafından 133 milyon 580 bin TL yatırımla hayata geçirilecek olan 3. Havalimanı terminal binası 140 bin metrekare alan üzerinde yükselecek.

2 KISIMDAN OLUŞACAK
Terminal 1 ve Terminal 2 olacak şekilde tasarlanan projede; terminal 1’e sadece akaryakıt gemileri yanacak, terminal ikiye ise akaryakıt, kuru yük ve genel kargo gemileri yanaşacak.

TERMİNALDE NELER VAR?
İGA İkmal Terminali projesi ile;
-550 metre boyunda doğu dalgakıran
-177 metre mahmuz yapısı
-4 adet bağlama dolfeni, 2 adet yaslanma ve bağlanma dolfeni ve yükleme platformu ve kedi yollarından oluşan 320 metre uzunluğunda “Terminal 1” yanaşma yeri
- 260 metre uzunluğunda “Terminal 2” yanaşma yeri
-Limana 100 bin DWT ve 50 bin DWT’luk gemilerin yanaşabilmesi için yeterli derinliğin sağlanması için yaklaşık 300 bin metrekarelik alan-17,5 metreye, yaklaşık 220 bin metrekarelik alan-15 metreye olacak şekilde toplam 520 bin metrekarelik bir alanda tarama işlemi
-Yaklaşık bin 500 metre boyunca sönümleyici tahkimat yapısı yapılması planlanıyor.

İstanbul yeni havalimanının işletmesi sırasında uçaklar için gerekli akarkayıt ikmalinin gerçekleşmesi amacıyla planlanan İga İkmal Terminal proje sahası Arnavutköy ilçesi sınırlarında Karadeniz sahilinde yer alıyor.

HABER: Şengül KIRMIZITAŞ


"3. Havalimanı Terminal Binası İçin Düğmeye Basıldı" haberine ait yorum yok

Yorum Yap