3. Havalimanı’nda İsim Tartışması

İstanbul Arnavutköy'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

09 Şubat 2016
3. Havalimanı’nda İsim Tartışması

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Yıldırım 3. Havalimanı'nın ismi ne olacak tartışmalarına dair açıklamada bulundu...

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda milletvekillerinin soru ve eleştirilerini yanıtlayan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Yıldırım 3. Havalimanı'nın adına dair açıklamada bulundu.

Bakan Yıldırım'a yapım çalışmaları devam eden 3. Havalimanının ismini "Recep Tayyip Erdoğan" olacağı iddialarını soruldu. Yıldırım, " Biz, havalimanını yaparız, ondan sonra ne ad koyarlarsa koysunlar, Tayyip Bey meraklısı değil, çok da sevmiyor bu işleri. Öyle bir şey olacağını düşünmüyorum, şahsi kanaatim budur" şeklinde yanıt verdi. Havalimanı yaptıklarında isim konusunda tartışmaların çıktığını belirten Yıldırım, anlaşmazlıklar olduğunda farklı bir isim koyarak orta yolu bulduklarını ifade etti.

3. Havalimanı'nın ilk etabının tamamlanma süresi 42 ay olarak belirlendi. Diğer etapların yapım sürecindeki gecikmelerde günlük 5 bin euro ceza öngörülüyor. Yapım çalışmaları tüm hızıyla devam eden 3. Havalimanı tüm fazların tamamlanmasıyla dünyanın en yüksek yolcu kapasiteli havalimanı olması bekleniyor.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.