3. Havalimanı’nın Kulesi İçin Dünya Devleri Yarışıyor

İstanbul Arnavutköy'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

03 Aralık 2015
3. Havalimanı’nın Kulesi İçin Dünya Devleri Yarışıyor

Yapım çalışmaları devam 3. Havalimanı'nın Hava Trafik Kontrol Kulesi için tasarım yarışması başlatıldı...

İstanbul Arnavutköy'de yapım çalışmaları devam eden İstanbul'un 3. Havalimanı Cengiz-Kolin-Limak-Kalyon-Mapa Ortak Girişim Grubu tarafından hayata geçiriliyor. 150 milyon yolcu kapasiteli birbirinden bağımsız altı pistli olacak şekilde tasarlanan 3. Havalimanı'nın tamamlandığında yıllık 94 milyon yolcuya hizmet veren Atlanta Uluslararası Havalimanı'nı geçerek dünyanın en yüksek yolcu kapasiteli havalimanı olması bekleniyor.

kule 2

İGA, 3. havalimanında yer alacak ‘Hava Trafik Kontrol Kulesi’ için tasarım yarışması başlattı. Dünyanın önde gelen tasarımcılarının katıldığı yarışmada Zaha Hadid, Moshe Safdie, Grimsaw-Nordic, Massimiliano Fuksas, Pininfarina-Aekom, RMJM Architects gibi tasarım dünyasının önemli isimleri hazırladıkları projeler var.

kule 3

Tasarımlarda semazen, Osmanlı desenleri, minareler, lale çiçeği gibi bir çok formdan esinlenilmiş durumda. İGA CEO’su Yusuf Akçayoğlu, "Projeleri değerlendiriyoruz. En kısa sürede sonuçları paylaşacağız" dedi.

kuleHABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.