3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli İhale Tarihi Belli Oldu

3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli 14 Aralık'ta ihaleye çıkacak...

14 Kasım 2015
3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli İhale Tarihi Belli Oldu

3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli 14 Aralık'ta ihaleye çıkacak...

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından projesi açıklanan 3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli'nin ihale tarihi belli oldu. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü tünelin etüt ve mühendislik projelerinin hazırlanması için 14 Aralık'ta ihale düzenleyecek.

3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli'nin 2 katı karayoluna, 1 katı ise metroya ayrılmış durumda. Proje 2 kısımdan oluşuyor. Birinci kısmını İncirli'den başlayan ve İstanbul Boğazı'ndan geçerek Söğütlüçeşme'ye kadar uzanan metro hattı oluşturuyor. Proje hayata geçtiğinde İncirli'den Söğütlüçeşme'ye 40 dakikada ulaşılacak.

Projenin ikinci kısmı ise TEM Otoyolu Hasdal Kavşağı'ndan başlıyan ve İstanbul Boğazı'ndan geçerek Çamlık Kavşağı'na bağlanan 4 şeritli karayolu sistemi. 3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli tamamlandığında Hasdal Kavşağı'ndan Çamlık Kavşağı'na 14 dakikada varılacak.

İstanbul trafini rahatlatması planlanan ve Boğaz siluetini bozmamak adına Boğaz altından geçirilen 3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli projesi 9 metro hattı, TEM, E-5 ve yapım çalışmaları devam eden Kuzey Marmara Otoyolu'yla entegre olacak.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.