3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli'nde Çalışmalar Başlıyor

3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli'nde etüt, proje ve mühendislik çalışmaları yakında başlıyor. 10 Ağustos'ta teknik açıdan yeterli görülen 3 firmanın mali teklifleri açılacak ve kazanan firma belli olacak...

08 Ağustos 2016
3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli'nde Çalışmalar Başlıyor 3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli'nde etüt, proje ve mühendislik çalışmaları yakında başlıyor. 10 Ağustos'ta teknik açıdan yeterli görülen 3 firmanın mali teklifleri açılacak ve kazanan firma belli olacak...

3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli'nde etütü proje ve mühendislik ihalesinde sona gelindi. 6 firmanın katıldığı ihalede teknik açıdan yeterli bulunan İdom, Tecnimont ve Yüksel Proje mali tekliflerin açılması için 10 Ağustos'ta davet edildi.

1 Yılda Tamamlanacak
Raylı sistem ve karayolunu bünyesinde barındıran 3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli projesinde çalışmalar yakında başlıyor. İhaleyi kazanan firma etüt, proje ve mühendislik çalışmaları kapsamında karada ve denizde derin sondaj çalışmaları yaparak, zemin verilerini belirleyecek. 1 yılda tamamlanması hedeflenen çalışmalar için 7,5 milyon TL ödenek ayrıldı.

14 Dakikada Geçilecek
5 yılda tamamlanması hedeflenen 3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli projesi TEM Otoyolu, E-5 Karayolu, Kuzey Marmara Otoyolu ve 9 metro hattıyla entegre olacak. Proje tamamlandığında İncirli'den Söğütlüçeşme'ye 40 dakikada, Hasdal'dan Çamlık Kavşağı'na 14 dakikada ulaşılacak.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.