• Ulaşım Projeleri
  • 3 Katlı Metro ve Karayolu Boğaz Geçişi Projesinde Önemli Gelişme

3 Katlı Metro ve Karayolu Boğaz Geçişi Projesinde Önemli Gelişme

3 Katlı Metro ve Karayolu Boğaz Geçişi projesi güzergahındaki 5 ilçenin 1/5000 ölçekli nazım imar planları askıya çıktı…

24 Şubat 2016
3 Katlı Metro ve Karayolu Boğaz Geçişi Projesinde Önemli Gelişme

3 Katlı Metro ve Karayolu Boğaz Geçişi projesi güzergahındaki 5 ilçenin 1/5000 ölçekli nazım imar planları askıya çıktı…

3 katlı Metro ve Karayolu Boğaz Geçişi projesinin Bakırköy, Güngören, Zeytinburnu, Kağıthane ve Şişli ilçelerini kapsayan kısımlarına ilişkin 1/5000 ölçekli nazım imar planı değişikliği askıya çıktı.

5 yıl içinde tamamlanması planlanan İstanbul Tüneli Projesi, Avrupa Yakası’nda Beşiktaş, Şişli,Kağıthane, Beyoğlu, Eyüp, Fatih, Zeytinburnu, Bakırköy ve Güngören; Anadolu Yakası’nda ise Üsküdar, Ümraniye ve Kadıköy ilçelerinden geçecek.

PLAN NOTLARI
1. Metro ve karayolu tüneli güzergahı şematik olup, uygulamaya yönelik detaylar (Viyadük, tünel, sanat yapısı vs) 1/10000 ölçekli uygulama imar planlarında kesinlik kazanacak ve Büyükşehir Belediye Başkanlığınca onanacak uygulama projesine göre uygulama yapılacak.
2. Yeraltında kalan metro ve karayolu tüneli güzergahı üzerindeki alanlarda meri plan şartları geçerlidir.
3. Metro ve karayolu tünelleri koruma sınırı içinde kalan alanlarda yapılacak tüm uygulamalarda İstanbul Büyükşehir Belediyesi Raylı Sistem Daire Başkanlığı ve Ulaşım Daire Başkanlığı’nın görüşü alınacaktır.
4. Uygulama aşamasında ilgili kurum (İski, Tedaş, Telekom, İgdaş, Deprem ve Zemin İnceleme Müdürlüğü, Ulaşım Planlama Müdürlüğü, Park ve Bahçeler Müdürlüğü vb) görüşleri alınarak önerilen tedbirlere uyulacaktır.
5. Jeolojik ve jeoteknik etüt raporları doğrultusunda uygulama yapılacaktır.
6. Açıklanamayan hususlarda 3194 sayılı imar kanunu ve ilgili yönetmelikleri ve ilgili diğer mevzuat hükümleri geçerlidir.

HABER: Şengül KIRMIZITAŞHABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.