3. Köprü Açılış Tarihi Belli Oldu

23 Aralık 2015
PAYLAŞ
3. Köprü Açılış Tarihi Belli Oldu

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, 3. Köprü'nün 2016 yılının Nisan ya da Mayıs ayında hizmete açılacağını açıkladı...

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, 3. Köprü'nün son durumu hakkında açıklama yaparken açılış tarihininde müjdesini verdi. Dün akşam mecliste milletvekillerinin sorularını yanıtlayan Bakan Yıldırım, "Köprümüz 2016’nın ilk yarısında tahmini nisan, mayıs ayında hizmet vermeye başlayacaktır" dedi.

Köprünün son durumu hakkında bilgi veren Yıldırım, köprünün tabliye yerleştirme işinin yüzde 95'inin, ana kablo montajının ise yüzde 97'sinin tamamlandığını söyledi. Yıldırım, köprünün 115 kilometre bağlantı yolları da dahil olmak üzere genel olarak yüzde 88 seviyesini geçtiğini açıkladı.

3. Köprü'nün dünyanın en geniş açıklıklı köprüsü olduğunu, üzerinde 4 gidiş, 4 geliş olmak üzere 8 şerit karayolu ve 2 şerit tren hattı bulunduğunu ifade eden Yıldırım, "Bu köprünün ve bağlantı yollarının hizmete girmesiyle İstanbul’daki şehir içi ağır vasıta trafiği tamamen kuzeydeki köprüye aktarılmış olacak. Birinci, ikinci köprü daha ziyade küçük araçlara tahsis edilecek, trafik sıkışıklığı bir anlamda biraz daha rahatlayacaktır" dedi.


"3. Köprü Açılış Tarihi Belli Oldu" haberine ait yorum yok

Yorum Yap