3. Köprü'de Geçişler 31 Ağustos'a Kadar Ücretsiz

27 Ağustos 2016
PAYLAŞ
3. Köprü'de Geçişler 31 Ağustos'a Kadar Ücretsiz
Dün gerçekleşen törenle açılışı yapılan Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nden 31 Ağustos'a kadar ücretsiz geçilebilecek...

3. Köprü ya da ismiyle Yavuz Sultan Selim Köprüsü başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım olmak üzere bakanlar ve çok sayıda ülkeni başbakan ve bakanlarının katılımıyla gerçekleşen törenle birlikte açıldı.

Törende Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşmasından önce eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Binali Yıldırım, eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, TBMM Başkanı İsmail Kahraman ve Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan konuşma yaptı.

31 AĞUSTOS'A KADAR ÜCRETSİZ
Konuşmasında yeni projelerin müjdesini veren Cumhurbaşkanı Erdoğan 3. Köprü geçişlerinin 31 Ağustos'a kadar ücretsiz olacağını açıkladı.

Geçişlerin bugünden itibaren başladığı Yavuz Sultan Selim Köprüsü 31 Ağustos'a kadar ücretsiz kullanılabilecek. 1 Eylül itibariyle 3. köprü geçiş ücretleri otomobiller için 9,90 TL olarak belirlendi. Büyük araçlarda ise fiyatlar 13,20 TL'den başlıyor. 3. köprü geçiş ücretleri 2016 yılının sonuna kadar bu şekilde devam edecek. 2017 yılı itibariyle fiyatlar yeniden güncellenecek.

DÜNYANIN "EN"LERİ
8'i karayolu 2'si tren yolu olmak üzere 10 şeritli olarak inşa edilen Yavuz Sultan Selim Köprüsü 59 metre genişliği ile dünyanın en geniş, bin 408 metrelik ana açıklığı ile üzerinde raylı sistem bulunan dünyanın en uzun asma köprüsü ve 320 metreyi aşan yüksekliği ile dünyanın en yüksek kuleye sahip asma köprüsü ünvanını aldı.


"3. Köprü'de Geçişler 31 Ağustos'a Kadar Ücretsiz" haberine ait yorum yok

Yorum Yap