3. Köprü’de Son 3 Gün

03 Mart 2016
PAYLAŞ
3. Köprü’de Son 3 Gün

Yavuz Sultan Selim Köprüsü diğer adıyla 3. Köprü'de inşaat çalışmaları pazar günü sona eriyor...

İstanbul'un iki yakasını üçüncü kez bağlayacak olan 3. Köprüsü'de son üç gün. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, 3. Köprü inşaatının pazar günü biteceğini açıkladı.

3. Köprünün son tabliyesinin pazar günü yerleştirileceğini belirten Bakan Yıldırım, 9 metrelik boşluk kaldı. O boşluğu da pazar günü kapatıyoruz. Sonra kaynakları yapılıp eksikleri tamamlanacak. Köprü üstünde yürüyerek ve araçla ilerlemek mümkün olacak" dedi.

Yavuz Sultan Selim Köprüsü Avrupa Yakasında Sarıyer'in Garipçe köyü ile Anadolu Yakasında Beykoz'un Poyrazköy semti arasında yer alıyor. IC İçtaş Astaldi tarafından inşaatı sürdürülen 3. Boğaz Köprüsü'nün bu yıl Ağustos ayında bağlantı yollarıyla beraber açılması planlanıyor.

29 Mayıs 2013'te temeli atılan 3. Köprü'de pazar günü inşaat çalışmaları bitiyor. Yavuz Sultan Selim Köprüsü 59 metre genişliği ile dünyanın en geniş, 320 metreyi aşan kule yüksekliği ile dünyanın en yüksek kuleye sahip asma köprüsü ve 1408 metrelik ana açıklığı ile üzerinde raylı sistem bulunan en uzun asma köprüsü olacak.


"3. Köprü’de Son 3 Gün" haberine ait yorum yok

Yorum Yap