3. Köprü'nün Çevresi İmara Açılacak Mı?

Köprünün açılışına günler kala Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, köprünün çevresinin imara açılmasıyla ilgili açıklamada bulundu...

24 Ağustos 2016
3. Köprü'nün Çevresi İmara Açılacak Mı? Köprünün açılışına günler kala Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, köprünün çevresinin imara açılmasıyla ilgili açıklamada bulundu...

İstanbul'un iki yakasını 3. kez bağlayacak olan Yavuz Sultan Selim Köprüsü Cuma günü açılıyor. Açılışına sayılı günler kalan köprüde hummalı çalışmalar devam ediyor. Teknik olarak eksiklerin tamamlandığı köprüde temizlik çalışmaları sürdürülüyor.

Açılışa günler kalan Kübra Par'ın sorularını yanıtlayan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, şu an sadece ağaçlandırma için 550 kişinin çalıştığını ve her gün on bin tane ağaç diktiklerini açıkladı.

5 MİLYON AĞAÇ DİKİLMİŞ OLACAK
Kuzey ormanlarından geçen köprü ağaçlara zarar vereceği için çok tartışılmıştı. Bakan Arslan, başka yere nakledilen ağaç sayısının 380 bin civarında olduğunu, projede bugüne kadar dikilen ağaç sayısının ise 2 milyon 500 bin olduğunu söyledi. Arslan, "Tamamında 5 milyon 100 bin ağaç dikmiş olacağız" dedi.

İMARA AÇILIYOR MU?
Köprüyle beraber çevresinin de imara açılıp açılmayacağı en çok merak edilen sorulardan biriydi. Bakan Arslan, bu soruya "Hayır, Başbakanı’mız da söyledi, bu güzergâhta yeni imar alanının oluşturulması söz konusu değil" dedi.

ÖYLE BİR İHTİMAL YOK
Bakan Arslan "Birkaç yıl sonra köprü manzaralı villalar olmayacağına söz veriyor musunuz?" sorusuna ise "Öyle bir ihtimal yok" yanıtını verdi.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


İstanbul'da 71 cadde ve meydanda düzenleme yapılacak

İstanbul'da 71 cadde ve meydanda düzenleme yapılacak

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Tarihi Yarımada, Taksim ve Bakırköy meydanlarının da bulunduğu

11 Temmuz 2017


Avrasya Tüneli’ne Kore’den 2017 “Yılın Yapısı” Ödülü

Avrasya Tüneli’ne Kore’den 2017 “Yılın Yapısı” Ödülü

İstanbul’un iki yakasını denizin altından bir araya getiren ve ulaşım süresini 5 dakikaya indiren Av

11 Temmuz 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat