• Ulaşım Projeleri
  • 3.Havalimanı İlk Yolcu Salonu Tamamlandı! İşte İlk Görüntüler!

3.Havalimanı İlk Yolcu Salonu Tamamlandı! İşte İlk Görüntüler!

3. Havalimanı ilk yolcu salonu tamamlandı. İşte yolcu salonundan ilk kareler...

18 Haziran 2016
3.Havalimanı İlk Yolcu Salonu Tamamlandı! İşte İlk Görüntüler! 3. Havalimanı ilk yolcu salonu tamamlandı. İşte yolcu salonundan ilk kareler...

7 Haziran 2014’te temeli atılan 3. Havalimanı inşaat hızla ilerliyor. Şu ana kadar yüzde 28 tamamlanan havalimanının ilk yolcu salonun tamamlandı.

Toplam 76,5 milyon metrekare alanda yükselen 3. Havalimanı’nın ilk fazda yapılması planlanan yıllık kapasitesi 90 milyon yolcu kapasiteli ana terminal binası artık yükselmeye başladı.

1 MİLYON 300 METREKARELİK DEV BİNA
1 milyon 300 metrekare kapalı alana sahip dev binada 18 bin araç kapasiteli katlı otopark bulunuyor.

Terminal binası için 1 milyon metreküp beton, 180 bin ton demir kullanılacak. Terminalin çatı alanı 450 bin metre kare, terminalin cephe alanı ise 500 metre kare olacak.

İLK SALON TAMAMLANDI
Ana Terminal binasında çalışmalar hızla sürerken, yolcuların uçağa binerken kullanacağı bir salon örnek olarak yapıldı ve tamamlandı. Dış cam kaplamalarından, içindeki tüm detayları ile tamamlanan yolcu salonunda yürüyen merdiven örneklemesi de bulunuyor.

Uçakların geliş ve gidiş saatlerini gösteren elektronik panolar ile uçaklara binilen körüklere giden yolcu kapılarını gösteren elektronik kapı işaretleri de hazır. 

İŞTE 3. HAVALİMANI İLK SALONUNDAN KARELER

HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.