Ada Bazlı Kentsel Dönüşüm Önerisi!

Demir İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hamit Demir, kentsel dönüşüm çalışmalarının ada bazlı yapılması gerektiğini savundu.

19 Ağustos 2015
Ada Bazlı Kentsel Dönüşüm Önerisi!

Demir inşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hamit Demir, kentsel dönüşüm çalışmalarının ada bazlı yapılması gerektiğini savundu.

17 Ağustos depreminin ardından riskli ve çürük yapı stoğu 16 yıl geçmesine rağmen yenilenemedi. Türkiye çapında dönüşümle yenilenmesi planlanan 6.5 milyon çürük yapı varken, yaklaşık yüzde 15’inin yeniden yapıldığı ya da iyileştirildiği biliniyor.

Milliyet'ten Duygu Erdoğan'ın haberine göre; Demir İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hamit Demir, deprem bilinciyle dayanıklı ve akıllı projeler geliştirdiklerini belirterek, dönüşümün hızlanması ve firmaların daha düzenli iş yapabilmesi için yenileme çalışmalarının ada bazında gerçekleşmesi gerektiğini dile getirdi.

Demir, “Şu anda gerçekleştirilen parsel parsel yenilenme çalışmalarının yerine ada bazında bir yenileme yapılması gerekiyor. Çürük yapı stokunun yarattığı güvenlik sorunu hem insanlarımızı hem de ülke ekonomimizi tehdit eder nitelikte. Bu nedenle Kentsel Dönüşüm Yasası ile atılan büyük adımın geniş alanlarda dönüşüm yapılması şeklinde uygulanıp ülkemizin sağlıklı yapılara kavuşması şeklinde hayata geçirilmesini diliyoruz” dedi.

Projeleri geliştirip üretirken deprem gerçeğini ‘bir an bile’ akıllarından çıkarmadıklarını vurgulayan Demir, inşaatlarında her kademede çalışan için önceliklerinin deprem ve güvenlik olduğunu anlattı.

Projelerini de değerlendiren Hamit Demir, şu açıklamaları yaptı :

Beylikdüzü’nde erken teslim edilen ve yaşamın başladığı Demir Romance bölgeyi akıllı ev teknolojileri ile tanıştırdı. 22 bin metrekare yeşil alanda doğa ile iç içe huzurlu bir yaşam sunan projede 1+1, 2+1, 3+1, 4+1, 4.5+1 gibi 14 farklı daire ve 28 villa bulunuyor. Satışı süren Demir La Vida projesi ise 5 blokta 379 konut ve 30 ticari üniteden oluşuyor. Akıllı ev sistemlerinin kullanıldığı projede, büyüklükleri 61 ile 500 metrekare arasında değişen 1+1 daire tipinden 4.5 +1’e kadar daire seçenekleri yer alıyor”

Millyet gazetesinde yer alan habere göre; Demir İnşaat, İstanbul’un artan turizm potansiyelinden yola çıkarak Demir La Vida projesi içinde 200 milyon lira yatırımla 5 yıldızlı bir otel inşa ederek turizm sektörüne adım attı.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.