Adana Sinanpaşa'da dönüşüm kapsamında yıkım başladı

Sinapaşa Mahallesi'nde ilk etap yıkım çalışmaları başladı.

04 June 2021
Adana Sinanpaşa'da dönüşüm kapsamında yıkım başladı Adana'nın Yüreğir ilçesine bağlı Sinapaşa Mahallesi'nde uzun zamandır kentsel dönüşüm çalışmaları gündemdeydi. Bölgede dönüşüm çalışmaları resmen başladı.

Sinanpaşa Mahallesi'ndeki kentsel dönüşüm projesi Adana Büyükşehir Belediyesi, Yüreğir Belediyesi ve Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) ortaklığıyla etaplar halinde hayata geçirilecek. Projenin ilk etabında 115 dekar alanda kentsel dönüşüm çalışmaların yapılması için protokol imzaları atıldı.

Bölgede başlayan yıkım çalışmalarını Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar ve Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir de yakından takip etti.

"ADANA İÇİN ÖNEM TAŞIYOR"

Sinapaşa Mahallesi'nde başlayan kentsel dönüşüm hakkında değerlendirmelerde bulunan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Sinanpaşa Mahallesi'nin Adana için çok önem taşıdığını ifade etti.
Kentsel dönüşüm çalışmalarının uzun süre sürmemesi için gerekli çalışmaların yapıldığını belirten Başkan Karalar, "Göreve gelir gelmez çalışmalara başladık. Önemli noktaya getirdik. TOKİ başkanının ricasıyla Yüreğir Belediyesi'ni de projeye dahil ettik. Proje, uzun yıllar sürmesin diye çaba gösteriyoruz. İki belediyenin birlikte çalışması güzel bir örnek" ifadelerini kullandı.

"YIKIM İŞLEMLERİ HIZLANACAK"

Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir ise bölgede kentsel dönüşüm sorununun yılan hikayesine döndüğünü ancak atılan adımlarla sonunda çözüme kavuştuğunu belirterek, "Bundan sonraki süreç için davalı olan bölgeler ile ilgili yasal takibi Büyükşehir Belediyesi yapıyor. Yakın zamanda davalar sonuçlandıkça yıkım işleri hızlanarak devam edecek. Kesin bir süre olmasa da umuyoruz ki yakın zamanda tamamlanacak" diye konuştu.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum