Adapazarı İstanbul Kuzey Geçişi Demiryolu Projesi Başlıyor

İstanbul Ankara arası yolculuk süresini 6 saatten 1,5 saate indirecek olan Sincan Çayırhan İstanbul demiryolu projesinin tamamlayıcı olarak planlanan Adapazarı

08 Nisan 2016
Adapazarı İstanbul Kuzey Geçişi Demiryolu Projesi Başlıyor

İstanbul Ankara arası yolculuk süresini 6 saatten 1,5 saate indirecek olan Sincan Çayırhan İstanbul demiryolu projesinin tamamlayıcı olarak planlanan Adapazarı İstanbul Kuzey Geçişi Demiryolu projesi için düğmeye basıldı. İşte güzergahı...

Adapazarı İstanbul Kuzey Geçisi Demiryolu projesi için düğmeye basıldı. 6 milyar 760 milyon 443 bin 159,28 TL’lik yatırımla hayata geçirilecek olan Adapazıra İstanbul Kuzey Geçişi Demiryolu projesinin Çed süreci başladı.

Ankara İstanbul arası yolculuk süresini 1,5 saate indirmesi amaçlanan Sincan-Çayırhan- İstanbul Demiryolu projesi kapsamında planlanan Adapazarı İstanbul Kuzey Geçişi Demiryolu projesi Sincan-Çayırhan-İstanbul Demiryolu projesinin Ankara-Kocaeli ve Sarıyer-Başakşehir arasındaki Kocaeli ve İstanbul içerisinde planlanan hattı kapsıyor.

Ankara Sincan’dan başlayan 1. kesim demiryolu projesi Bolu ve Sakarya il sınırlarından geçtikten sonra Kocaeli İzmit ilçesinde sonlanan Ankara -Kocaeli hattıdır.

2. kesim Ankara-Eskişehir-İnönü-Köseköy-Gebze-Haydarpaşa demir yolu hattına, Kocaeli ili Kartepe ilçesi, Bahçelievler Mahallesi mevkiine bağlanarak başlıyor. Adapazarı-İstanbul Kuzey Geçişi Demiryolu projesinin yaklaşık 14. kilometresinde ise Sincan-Çayırhan-İstanbul projesi (Ankara-Kocaeli kesimi) bağlanıyor. Böylelikle Sincan-Çayırhan-İstanbul projesi Ankara-Kocaeli kesiminin devamı niteliğinde olan hattın aynı zamanda mevcut hatta da bağlantısı sağlanmış olacak.

ADAPAZARI İSTANBUL KUZEY GEÇİŞİ DEMİRYOLU GÜZERGAHI
Adapazarı İstanbul Kuzey Geçişi Demiryolu güzergahı şöyle olacak; Kocaeli ili Kartepe ilçesinden başlarayak sırasıyla
-İzmit
-Derince
-Dilovası
-Gebze
-Tuzla
-Pendik
-Sultanbeyli
-Kartal
-Sancaktepe
-Maltepe
-Ataşehir
-Ümraniye
-Çekmeköy
-Beykoz’dan geçerek yapımı devam eden 3. Köprü’ye ulaşıyor.

güzerhah haritası

3. kesim ise yapımı devam eden 3. Boğaz Köprüsü çıkışında yer alan Sarıyer ilçesinden başlayarak Başakşehir ilçesi Kayabaşı istasyonunda sonlanan 40 bin 991 kilometre uzunluğundaki hattı kapsıyor.

GÜZERGAH

111 BİN 589,12 KİLOMETRELİK HAT
Adapazarı İstanbul Kuzey Geçişi Demiryolu projesi Kocaeli ve İstanbul il ve ilçeleri arasında 111 bin 589,12 kilometre uzunluğundaki hattı kapsıyor.

Adapazarı-İstanbul Kuzey Geçişi Demiryolu projesi, Sincan-Çayırhan-İstanbul Demiryolu projesinin tamamlayıcı niteliği olarak hayata geçiriliyor.

ANKARA İSTANBUL ARASI 1,5 SAATE İNECEK
Sincan Çayırhan İstanbul Demiryolu projesi tamamlandığında Ankara İstanbul arası ulaşım süresi 6 saatten 1,5 saate inecek.

HABER: Şengül KIRMIZITAŞHABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


1 yorum

yusuf

12 Apr 2016, 15:46

slm hayırılı olsun inşALLAH ALLAH yar ve yardımıcı olsun bu hükümete çoooooook teşekkür ediyorum ALLAH RAZI OLSUN YERLİ UÇAKLARIMIZ VE HIZ TREN YOL YAPIMI BÖLÜNMÜŞ YOLARAI HAYIRILIN OLSUN İNŞALLAH


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.