Ağaoğlu Gayrimenkul Yatırım Fonu Kuruyor

Maslak 1453 Gayrimenkul Yatırım Fonu ismiyle fon kurmaya hazırlanan Ağaoğlu SPK’dan onay aldı. Ağaoğlu fon ile Maslak 1453 projesinin kira gelirlerini yatırımcıya açacak...

14 Mayıs 2016
Ağaoğlu Gayrimenkul Yatırım Fonu Kuruyor Maslak 1453 Gayrimenkul Yatırım Fonu ismiyle fon kurmaya hazırlanan Ağaoğlu SPK’dan onay aldı. Ağaoğlu fon ile Maslak 1453 projesinin kira gelirlerini yatırımcıya açacak...

Türk ekonomisinin lokomotifi olan gayrimenkul sektöründe, gayrimenkul yatırım fonlarının (GYF) sayısı artıyor. Sermaya Piyasası Kurulu’nun (SPK) düzenlemelerini tamamlamasıyla beraber GYF kurulma süreci hızlandı.

SPK’nın tebliğinden sonra Türkiye’de ilgi odağı haline gelen gayrimenkul yatırım fonu için ilk izni EYG alırken, son hamle Ağaoğlu’ndan geldi. Ağaoğlu, sektörde bir ilk olarak kendi geliştirdiği projesine yatırım fonu kurmak için çalışmalara başladı ve SPK’dan onay aldı.

Maslak 1453 Gayrimenkul Yatırım Fonu ismiyle yatırım fonu hayata geçirecek olan Ağaoğlu, Maslak 1453 projesinin kira gelirlerini, menkul kıymetleştirilen gelirler yoluyla yatırımcıya açmayı hedefliyor.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Düzce Belediyesinden İnşaat Çalışmalarına Yeni Düzenleme

Düzce Belediyesinden İnşaat Çalışmalarına Yeni Düzenleme

Düzce Belediyesi “Çevre Taahhütnamesi” kapsamında bazı uygulama ve denetimleri değiştirmek üzere top

22 Şubat 2017


İnşaat Sektörü Güvende İstikrar Sağlayamadı

İnşaat Sektörü Güvende İstikrar Sağlayamadı

İnşaat sektörü güven endeksi Ocak ayında azaldı. Son 4 aylık süreçte yalnızca Aralık ayında artış gö

25 Ocak 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.