Ağrı'da kırsal dönüşüm projesi başlatıldı

Bakanlık, Türkiye'de ilk olacak kırsal dönüşüm projesini Ağrı'da hayata geçiriyor.

13 November 2021
Ağrı'da kırsal dönüşüm projesi başlatıldı Türkiye genelinde şehirleri doğal afetlere karşı güvenli hale getirebilme adına kentsel dönüşüm çalışmaları uygulayan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, kırsal bölgelerde de önemli çalışmalar yürütüyor.

AA'nın aktardığı habere göre, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Ağrı Hayvancılık Bölgesi Ahırlar Projesi'nin temel atma törenine katıldı.

Konuşmasında, çalışmaları aralıksız sürdürdüklerini kaydeden Bakan Kurum, "Hiçbir zaman entrikaların içinde yer almadık. 19 yıldır olduğu gibi Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, onun ortaya koyduğu vizyon çerçevesinde hep milletle beraber olduk. Bizi aradığınızda, biz enkaz alanlarında vatandaşlarımızın yanındaydık. Bizi aradığınızda, Ağrı'nın ve Van'ın yollarındaydık. Hep 'vatandaşımız için Türkiye'miz ve evlatlarımızın geleceği için ne yapabiliriz' derdinde olduk" diye konuştu.

TÜRKİYE'YE MODEL OLACAK PROJE

Tüm şehirlerin kalkınması adına çevre dostu projeler hayata geçirdiklerinden bahseden Bakan Kurum, "Bugüne kadar sosyal konuttan kentsel dönüşüme, millet bahçelerinden altyapı ve üstyapı çalışmalarına kadar 19 yılda 20 milyar lirayı aşkın yüzlerce eserimizi Ağrılı kardeşlerimize armağan ettik. Bu yatırımların da 5 milyar lirasını Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı olarak gerçekleştirdik. Şehirlerimizin sürdürülebilir kalkınması için yatırımlarımızı aynı zamanda kırsal alanda yaşayan vatandaşlarımızın beklentileri, ihtiyaçları doğrultusunda yapıyor, bu anlamda çiftçi kardeşlerimizi de destekliyoruz. Bugüne kadar ülkemize 45 ayrı projede 7 bin tarım köy konutu kazandırdık, çiftçi kardeşlerimize teslim ettik. Bugün de Türkiye'de bir ilk ve model olacak kırsal dönüşüm projemizi, ahırlar projemizi, Ağrı'mızda başlatıyoruz" ifadelerini kullandı.

Ağrı'da üretim ve istihdamın da artacağının altını çizen Bakan Kurum, "Ağrı'mız büyüdükçe Türkiye büyüyecek. İnşallah kadim şehrimiz Ağrı'mız için yatırımlarımızı daha da artırarak çalışmaya devam edeceğiz. Ağrı'mızı tarihi dokusuna sadık kalarak her alanda dünyanın en güzel şehirlerinden, cazibe merkezlerinden biri haline getireceğiz" şeklinde konuştu.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum