Akdeniz stili ile konforu birleştiren çizgi

Akdeniz’in pırıl pırıl denizi, sıcacık güneşi ve yeşilin binbir rengini barındıran doğal güzelliklerinden ilham alan Akdeniz stili mobilya tasarımı, yaşam alanlarına huzur ve konfor getiriyor.

13 November 2023
Akdeniz stili ile konforu birleştiren çizgi Doğal ahşap yüzeyler ve pastel renklerin hâkim olduğu dekoratif materyaller, fonksiyonellik ve konforu buluşturan mobilya seçimiyle Akdeniz sıcaklığını her mevsim evlerinize taşıyabilirsiniz. İlhamını evde geçirilen her anı özel kılma düşüncesinden alan Coastal Homes’un Kurucusu Ahmet Tipi, Akdeniz esintisini soğuk kış aylarında da evlere taşıyacak önerilerde bulundu.

Doğal malzemeler ve yüzeylerle şekillenen sade ve şık bir dekorasyon yaklaşımına sahip Akdeniz stili mobilya tasarımı, şehir yaşamının karanlık, renksiz ve soğuk evlerinin aksine aydınlık, sıcak ve ferah bir atmosfer yaratıyor. Doğanın tüm güzelliklerinin adeta oya gibi işlendiği, yeşilin huzurunu ve mavinin özgürlüğünü çağrıştıran bu sitil, evlerde dört mevsim Akdeniz esintisi yaşatıyor.Konfor ve zarafetten ilham alıyor

Akdeniz sitili mobilya tasarımının kendine özgü dokusuyla evlerde geçirilen her anı özel kılmaya odaklandığını belirten Coastal Homes Kurucusu Ahmet Tipi,“Doğanın güzelliklerini yansıtan sıcak renkler ve sofistike tasarımlarla konforun başrol oyuncusu olduğu ferah mekânlar oluşturularak evlerde dört mevsim Akdeniz esintisi yaratabilmek mümkün. Keten ya da pamuk benzeri doğal liflerden oluşan kumaşlar, kestane ve meşe gibi dayanıklılığı ile ön plana çıkan ahşaplarla kombinlenen mobilyalar evlere sıcaklık katıyor. Güzel evler, güzel sofralar, fonksiyonel ve modern mobilyalarla hayatı paylaşmak üzerine kurgulanan Akdeniz stili, yaşam alanlarını günün her anında keyifli hale getiriyor. Her büyüklükteki yaşam alanı için konfor ve zarafetten ilham alan ve fonksiyonelliğe odaklanan Akdeniz stili, o ev içinde adeta kendi karakterine bürünüyor” dedi.

Ev dekorasyonuna Akdeniz stili imzası atıyor

Ahşap mobilyalar, dokulu perdeler, keten, pamuk, ipek gibi doğal kumaşlardan yapılan yastık ve perde seçimiyle evlerde en çok vakit geçirilen salonlarda Akdeniz ruhunun yaşatılabileceğini vurgulayan Ahmet Tipi; “Özellikle yemek masaları, sehpa, kütüphane, büfe ve konsollara eklenen metal ayaklar ve işlemeler ahşaba farklı bir boyut getiriyor. Ahşapla metalin başarılı kombinasyonu, evleri daha ferah hale getirirken aynı zamanda şık bir atmosfer de yaratıyor. İşlevselliği, yüksek estetik anlayışla bir araya getiren bu mobilyalar evlerde zamansız bir Akdeniz tarzı yaratıyor. Coastal Homes olarak ahşabın ham görüntüsünü işleyerek tasarladığımız konforlu, şık ve fonksiyonel mobilyalarımızla dört mevsim Akdeniz stilini yaşatıyoruz” diye konuştu.Coastal Homes Hakkında

Temelleri 1952 senesinde Ankara Siteler’de atılan Tipi Mobilya A.Ş. bugün 3.kuşak tarafından Türkiye ve dünyada Coastal Homes markasıyla temsil ediliyor. Coastal Homes, sektöre adımını 2005 yılında ev dekorasyon alanında öncü global bir markanın Türkiye distribütörlüğünü alarak attı. İlk mağazasını Addresistanbul Ev Dekorasyon Merkezi’nde açan firma ardından 2008 yılında Gebze’de üretim tesisini hayata geçirdi. Büyümesine ve üretimine sırasıyla Alemdağ ve Tuzla Organize Sanayi’de açtığı üretim tesisleriyle devam etti. Coastal Homes, bugün İstanbul’da Kalamış ve Şişli mağazalarının yanı sıra İzmir, Bodrum, Ankara, Samsun, Adana ve İskenderun şubeleri ile doğal mobilyanın ve ‘New England’ tarzının en başarılı temsilcilerinden biri olarak konumlanıyor. Aynı zamanda İngiltere, Almanya, İsviçre, Yunanistan ve Kıbrıs gibi pazarlarda da kendi üretimi olan şık tasarımları satışa sunuyor.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Kale Banyo Zeus Serisini Görücüye Çıkardı

Kale Banyo Zeus Serisini Görücüye Çıkardı

Kale Banyo iki renk seçeneği olan Zeus serisini vitrine çıkardı...

05 December 2016


Lamp 83’ten Evim Serisi

Lamp 83’ten Evim Serisi

Lamp 83 İtalyan tasarımcıların elinden çıkan EVİM serisini satışa sundu...

05 October 2016


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum