Alanya Teleferik Hattı Ağustos’ta Açılıyor

Antalya Alanya'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

15 Ocak 2016
Alanya Teleferik Hattı Ağustos’ta Açılıyor

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Alanyalılara teleferik müjdesi verdi. Yücel, Alanya teleferik hattının Ağustos’ta hizmet vermeye başlayacağını söyledi…

Antalya Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Alanya teleferik projesinde sona geldiklerini söyledi.

Alanya Teleferik hattının Ağustos’ta açılacağı müjdesini veren Yücel, projede sona geldiklerini ve sadece Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın onayını beklediklerini ifade etti.

ALANYA TELEFERİK HATTI AĞUSTOS’TA AÇILIYOR
Haftaya projeyi ilgili bakanlığa göndereceklerini vurgulayan Yücel, “O bölgedeki 1000’lik planlara uygun olarak 1/ 5000’lik planları yapıp Büyükşehir’den onaylattık. Gelecek hafta Koruma Kurulu’ndan tekrar görüş alarak artık projeyi Bakanlığa gönderiyoruz. Bakanlık onayından sonra ümit ediyorum ki bu Ağustos da hep birlikte teleferiğe bineceğiz” diye konuştu.

GÜNEŞ ENERJİSİ SANTRALİ 6 AY SONRA BAŞLIYOR
Güneş Enerjisi Santrali projesi hakkında da bilgi veren Yücel, “EPDK ve TEDAŞ’a müracaatlarını tamamen yapmıştık. Geri kalan projeleri de tamamlandı. Şubat ayı içinde tamamının onaylarını alıp, en geç Mart ayında ihaleye çıkmayı planlıyoruz. 6 ay içinde veya gelecek yıl bu zamanlardan önce projeyi hayata geçirmiş olacağız” dedi.

AVSALLAR MAHALLESİ’NDE İMAR SORUNU ÇÖZÜLDÜ
Avsallar Mahallesi’nde mahkeme kararları nedeniyle yaşanan imar sorununun çözüme kavuşturulduğunun da müjdesini veren Yücel, ““Kararlar Belediyemize geldi. O bölgedeki turizmciler, müteahhit firmaları ve bölge halkının önü açılmış oldu. Orada biriken sorunları İmar Müdürlüğümüz ivedilikle çözecektir. Artık Avsallar halkımız iskan, ruhsat ve inşaat ruhsatlarını almaya devam edecektir.” diye konuştu. İHAHABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.