Ali Ağaoğlu: “Biz Katılmadık, Para da Ödemedik”

05 Kasım 2015
PAYLAŞ
Ali Ağaoğlu: “Biz Katılmadık, Para da Ödemedik”

Dün kapılarını açan CNR Emlak Fuarı'na TOKİ, Emlak Konut GYO, Ağaoğlu, Soyak, Sur Yapı ve Demir inşaat gibi büyük firmalar katılmadı...

CNR Emlak 2015-Konut, İşyeri Satın Alma, Kiralama ve Finansman Fuarı dün kapılarını açtı. Yerleşim planındaki TOKİ, Emlak Konut GYO, Ağaoğlu, Soyak, Sur Yapı ve Demir İnşaat gibi büyük firmaların fuara katılmaması küçük firmalar için sürpriz oldu.

Demir İnşaat fuar açılmadan önce CNR Emlak Fuarı'na katılmayacağını açıklayan ilk firmaydı. Şirket, basına yaptığı açıklamada, “Emlak Fuarı'nda, fuarı düzenleyen şirketin sözleşme koşullarını yerine getirmemesi ve sözleşmeye aykırı olarak yerleşim planında düzenleme yapması nedeniyle katılmama kararı vermiş bulunuyoruz.” demişti. Buna karışılık küçük ve orta ölçekli firmalar fuara katılımlarında sektörün önde gelen büyük firmaların listede olması etklili olduğunu söyledi.

Fuarda adı ve yeri bulunan ancak kendisi olmayan Ağaoğlu Şirketler Grubu'nun Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu, "Bu fuar sektörün beklentilerine cevap veren bir fuar değil. Sektörün satışı için değil yer satmak için düzenleniyor. Ayrıca biz fuara baştan beri katılmayacağımızı söylemiştik. Hiç para da ödemedik." dedi. Fuara neden katılmadıkları konusunda açıklamada bulunan Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum ise davet edildiklerini ancak seçime çok yakın bir tarihte olması nedeniyle fuara katılmayı tercih etmediklerini ifade etti.

Fuardaki büyük boşluklara yönelik açıklamada bulunan CNR Expo Pazarlama Grup Başkanı Reha Tartıcı, "Yaşamsal alanları genişletmeyi seviyoruz. Boşluklar bu yüzden." dedi. Tartıcı, fuara katılma ihtimali olanları listede ‘opsiyonlu' şekilde gösterdiklerini belirtirken, kendilerine iletilen listede yerlerini Soyak'a göre planlayan küçük bir firmanın yetkilisi " Ben 56 metrekareye 40 bin lira verdim. 5 gün için toplam 100 bin lira harcama yapacağım. Ve Soyak'ın katılmayacağını bilmiyordum. Kandırıldığımı hissediyorum. Çünkü Soyak'a ait olması gereken yerde Tapu ve Kadastro Müdürlüğü standı bulunuyor. Fuardaki birçok firmayla bunun şaşkınlığını yaşıyoruz." dedi.

Zaman


"Ali Ağaoğlu: “Biz Katılmadık, Para da Ödemedik”" haberine ait yorum yok

Yorum Yap