Aliağa Torbalı Metro Hattı Açılış Tarihi Belli Oldu

30 Ocak 2016
PAYLAŞ
Aliağa Torbalı Metro Hattı Açılış Tarihi Belli Oldu

Aliağa Torbalı metro hattı açılış tarihi belli oldu. Aliağa Torbalı metro hattının 6 Şubat 2016’da açılması planlanıyor...

Aliağa Torbalı arası hizmet verecek olan Aliağa Torbalı metro hattı açılış tarihi belli oldu.

Aliağa Torbalı metro hattının 6 Şubat’ta hizmete gireceğini söyleyen Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, İzban tren seferleri ile ilçede yeni bir dönemin başlayacağını söyledi.

TORBALI TARİHİNDE İKİNCİ SIÇRAMA YAŞANACAK
Aliağa Torbalı metro hattının Torbalı tarihinde ikinci bir sıçrama yaşatacağına dikkat çeken Görmez, “Kentin tarihindeki ilk sıçrama bundan 150 yıl kadar önce inşa edilen İzmir-Aydın demir yolu hattı ile olmuştur. Türkiye tarihinin bu ilk demir yolu hattının faaliyete girmesiyle Torbalı, küçük bir kasaba iken bugünün yüz altmış bin nüfuslu metropol ilçesine dönüşmüştür. Şimdi de İZBAN’ın hızlı tren faktörünün Torbalı tarihinde önemli bir aktör olacağını düşünüyoruz" dedi.

Tam bir sanayi bölgesi olan bunun yanında tarım potansiyeliyle bilinen turizmde de yıldızı parlayan Torbalı’nın dışa açılma hamlesi İZBAN ile son raddeye ulaşacağını söyleyen Görmez,  İZBAN, Torbalı ekonomisine, kentin sosyo-kültürel yapısına yeni bir ivme kazandıracak diye konuştu.


"Aliağa Torbalı Metro Hattı Açılış Tarihi Belli Oldu" haberine ait yorum yok

Yorum Yap