Alt Gelir Grubunda Talep Düştü Yatırımcı Yönünü Lükse Çevirdi

Alt gelir gurubuna yönelik konut talebinde düşük olduğunu belirten Yalçınlar Group Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Yalçın, 2016 yılında yüksek gelir grubuna hitap

22 Ekim 2015
Alt Gelir Grubunda Talep Düştü Yatırımcı Yönünü Lükse Çevirdi

Alt gelir grubuna yönelik konut talebinde düşük olduğunu belirten Yalçınlar Group Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Yalçın, 2016 yılında yüksek gelir grubuna hitap eden lüks villa projelerine yönelik talebin artacağını söyledi...

2015 yılında yaşanan siyasi ve ekonomik belirsizliklerden dolayı, alt gelir grubuna yönelik geliştirilen konut talebinin düştüğünü belirten Yalçınlar Grup Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Yalçın, 2016 yılında üst gelir grubuna hitap konutlara talebin artacağını söyledi.

Siyasi ve ekonomik belirsizlik büyümeyi daralttı
Hakan Yalçın, "2015 yılı başlangıcındaki inşaat sektörüne bakış planlamaları, bir önceki yıl gerçekleşmiş olan verilere göre yüzde 4 ile yüzde 7 arasında büyüyeceği planlanmış iken, ülkemizde yaşanan siyasi ve ekonomik belirsizlik nedeniyle bu beklenin altında kalındığı görülmekle birlikte, senenin kalan kısmının da bu doğrultuda tamamlanacağını düşünmekteyiz"dedi.

Ülkedeki ekonomik ve siyasi istikrarsızlığın 1 Kasım 2015 seçimleri sonrasında olumlu yönde gelişeceğini belirten Yalçın, "Ülkemizdeki ekonomik ve siyasi istikrarsızlığın 1 Kasım 2015 tarihinde gerçekleştirilecek seçimler sonrasında olumlu yönde gelişeceği düşünmekteyiz. 2016 yılında da, yüksek gelir grubuna hitap eden lüks villa alım taleplerinin artacağını, bu doğrultuda, Yalçınlar Grup olarak ürünlerimizin kalite ve fiyat farklılığı ile öne çıkarak satışlarımızın artacağını öngörmekteyiz" ifadesinde bulundu.

2016'ya lüks konut damgasını vuracak
Alt gelir grubunda arzın ve alım gücünün düşük olduğuna dikkat çeken Yalçın, "Alt gelir grubunda arzın ve alım gücünün düşük olması nedeni ile geçtiğimiz yıllarda gerçekleştirdiğimiz üst gelir grubuna hitap eden projelere devam edeceğiz" ifadesinde bulundu.

Yüzde 20 zam kapıda
2016 yılında konut fiyatlarının TL bazında minimum yüzde 20 artacağını belirten Yalçın, "Ekonomide planlananın dışında, çok büyük bir olumsuz tablo ile karşılaşılmaz ise 2016 yılında konut fiyatlarının TL bazlı olarak %20 artacağını düşünmekteyiz" diye konuştu.

Yeni projeler yolda
Gölmahal ve Batımahall projelerinin inşaat ve satışının devam ettiğini vurgulayan Yalçın, "2016 yılında, Yalçınlar Grup olarak sürdürmüş olduğumuz Gölmahal ve Batımahal projelerinin inşaat ve pazarlama faaliyetlerini tamamladıktan sonra yeni projelere başlamayı planlıyoruz" dedi.

HABER: Şengül KIRMIZITAŞHABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


“İnşaat sektörüne kalıcı çözüm gerekli”

“İnşaat sektörüne kalıcı çözüm gerekli”

İNDER Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım, üretici ve tüketici için yapılan tedbirlerin olumlu o

20 Eylül 2017


Yılın En İyi Gayrimenkul Şirketi ‘AND’ oldu

Yılın En İyi Gayrimenkul Şirketi ‘AND’ oldu

Stevie Awards 2017’de ‘Yılın En İyi Gayrimenkul Şirketi’ ve ‘Yılın Yönetim Takımı’ ödülleri AND Gayr

19 Eylül 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.