Altındağ Cinderesi'nde kentsel dönüşüm resmen başladı

Ankara'nın bir bölgesinde daha dönüşüm başladı. İşte projenin özellikleri...

10 March 2020
Altındağ Cinderesi'nde kentsel dönüşüm resmen başladı Türkiye'nin birçok şehrinde olduğu gibi Başkent Ankara'da da kentsel dönüşüm sürüyor. Doğal afetlere karşı daha güvenli ve aynı zamanda modern yaşam alanları sunmak adına yürütülen dönüşüm çalışmaları, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı kontrolünde TOKİ ve ilçe belediyeleri tarafından yürütülüyor.

Ankara'nın Altındağ ilçesine bağlı Cinderesi bölgesinde bir süredir kentsel dönüşüm gündemdeydi. Bölgede dönüşüm çalışmaları resmen başlamış oldu. Söz konusu dönüşüm projesi, TOKİ tarafından ihale edilirken toplamda 451 konut hayata geçirilecek.

ÇARPIK KENTLEŞME ORTADAN KALDIRILIYOR

Altındağ ilçesinde bulunan Cinderesi bölgesi, çevreyolunun hemen yanı başında bulunuyor. Özellikle çarpık kentleşmenin yoğun bir şekilde hissedildiği bölgede dönüşümle birlikte yatay mimarinin hakim olduğu modern yaşam alanları kazandırılacak.

Cinderesi Kentsel Dönüşüm Projesi alanında aynı zamanda nitelikli yaşam alanları olacak. Özellikle sosyal donatılarıyla bölge halkına kaliteli bir yaşam alanı sunulacak. Bunun yanı sıra proje alanında ticari ünite, cami, yeşil alan, spor tesisleri de inşa edilecek.

UZUN ZAMANDIR BEKLENEN PROJE

Cinderesi Kentsel Dönüşüm Projesi hakkında değerlendirmelerde bulunan Altındağ Belediye Başkanı Asım Balcı, "Uzun yıllardır çözüm bekleyen Cinderesi'nde önemli adımlar attık. İnşallah Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız ile birlikte spor alanları, yeşil alanları ve sosyal donatıları olan modern bir Cinderesi inşa edeceğiz. Hedefimiz, hak sahiplerinin yıllardır özlemini çektiği evlerine bir an önce kavuşmalarını sağlamak. Hemşerilerimizin huzur içinde yaşadığı planlı bir Altındağ oluşturmak için çalışmalarımıza devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum