Altındağ'daki dev kentsel dönüşüm devam ediyor

Ankara'nın Altındağ ilçesi, dönüşüm çalışmalarının yoğun olduğu bölgeler arasında öne çıkıyor.

18 April 2020
Altındağ'daki dev kentsel dönüşüm devam ediyor Kentsel dönüşüm ve gelişim çalışmaları, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı kontrolünde belediyeler tarafından sürdürülüyor. Ankara'nın Altındağ ilçesinde de birçok dönüşüm projesi sürdürülüyor.

Altındağ Belediye Başkanı Asım Balcı, devam eden çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Geçen bir yıl içerisinde Altındağ'da önemli projelere imza attıklarını belirten Balcı, "Altındağ Çocuk Trafik Eğitim Merkezi, Engelsiz Park, Meyve Ormanı, 2 çok amaçlı toplum merkezi, 2 kütüphane, 7 semt pazarı bunlardan sadece bazıları… Bu süreçte aynı zamanda Altındağ'a kazandırılacak dev projelerin de altlıklarını oluşturduk. İnşallah Cumhuriyetimizin ilan edildiği Altındağ, Cumhuriyetin 100. yılında marka bir şehre dönüşecek" ifadelerini kullandı.

MARKA DÖNÜŞÜM PROJELERİ YÜRÜTÜLÜYOR

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile adeta yepyeni bir Altındağ için çalışmalar yürüttüklerini aktaran Başkan Asım Balcı, "Yıllardır çözüm bekleyen Aktaş ve Cinderesi kentsel dönüşüm projelerini yatay mimariye uygun bir şekilde başlattık. Ankara Kalesi'nin eteklerindeki Kayabaşı'nda da tarihi dokuya uygun bir dönüşüm başlatıyoruz. Bunlara ek olarak; Hergelen Meydanı da yenilenecek. Belediye binamızın olduğu alan ise alt kısmı otopark olan dev bir meydana ve yeşil alana dönüşecek" şeklinde konuştu.

MİLLET BAHÇESİ KAZANDIRILIYOR

Altındağ'da kentsel dönüşüm projeleri millet bahçesi çalışmalarıyla desteklenecek. Devam eden millet bahçesi projesi hakkında da bilgiler veren Balcı, "Altındağ'ımızdaki en büyük ihtiyaçlardan birisi de ailelerin çocuklarıyla birlikte vakit geçirebilecekleri, piknik yapıp spor yapabilecekleri uygun bir rekreasyon alanı bulunmaması idi. Bu konuda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın destekleriyle yaklaşık 50 dönümlük bir alanda Millet Bahçesi projesini başlattık. Bir yıl içerisinde tamamlayıp hizmete açmayı planlıyoruz" diye konuştu.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum