Anadolu’dan İstanbul’a Müteahhit Göçü

İstanbul Merkez'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

16 Aralık 2015
Anadolu’dan İstanbul’a Müteahhit Göçü

Konut yatırımlarının zirve yaptığı İstanbul, Anadolu’dan müteahhit göçü almaya başladı. Birçok Anadolu merkezli firma birbirinden İddialı projelerle İstanbul’daki rekabette yerini almaya hazırlanıyor…

Konut yatırımlarının son birkaç yıldır zirve yaptığı İstanbul, Anadolu’nun farklı illerinden müteahhit göçü almaya başladı.

Arsa sıkıntısının baş gösterdiği İstanbul’da İstanbul merkezli firmalar yavaş yavaş Anadolu’da yatırıma yönelirken bir taraftan da Anadolu’dan İstanbul’a müteahhit gelmeye başladı.

Buradaki en önemli etken kuşkusuz markalaşmak. Yoğun rekabetin yaşandığı konut sektöründe marka olmanın yolu İstanbul’dan geçiyor. Anadolu’da önemli projelere imza atan birçok firma İstanbul’da markalaşarak Türkiye’ye hatta dünyaya açılmaya hazırlanıyor.

İstanbul'da yatırımı cazip kılan bir diğer önemli etken ise kentsel dönüşüm. İstanbul'a yeni giren Anadolu firmalarının birçoğunun yatırım planları arasında kentsel dönüşüm yer alıyor.

KONYALI DAĞ TUAL MARKASIYLA İSTANBUL’DAN DÜNYAYA AÇILACAK
Konya merkezli Dağ Mühendislik ise geçtiğimiz yıl Bahçekent Flora ile İstanbul’a giriş yapmıştı. 2 bin konutluk Tual Bahçekent ve 570 konutluk Tual Adalar Kartal olmak üzeri 2 yeni projeyi satışa çıkarmaya hazırlanan Dağ Mühendislik Tual markası ile 4 yılda Türkiye’deki ilk 3 şirket arasına girmeyi hedefliyor.

İSTANBUL’A HUZUR GETİRDİ
Anadolu’dan İstanbul’a gelen firmalardan biri de Huzurlu İnşaat. Bugüne kadar 19 farklı ilde bin 500’den fazla konut yapan Huzurlu İnşaat, Huzurlu Marmara Beylikdüzü projesi ile İstanbul’a giriş yaptı. Firma 4 yıl içinde İstanbul’da 2 bin 500 konut üretmeyi hedefliyor.

DİYARBAKIRLI YİĞİT VE SİNANLI BÜYÜK OYNADI
Anadolu kökenli bir diğer firma ise Sinanlı ve Yiğit Grup. Diyarbakır merkezli olan her 2 şirket de İstanbul’da kentsel dönüşümün simgesi olan ve daha çok yaşanan problemlerle gündemden düşmeyen Fikirtepe’de güçlerini birleştirdi. Fikirtepe’de 300 milyon TL’lik dev bir yatırıma imza atan ortaklık, İstanbul’da markalaşıp Türkiye’nin diğer illerine açılmayı hedefliyor.

ADANALI ÇUKUROVA İSTANBUL’U DÖNÜŞTÜRECEK
Adana merkezli Çukurova Gayrimenkul ise İstanbul’da Kartal’da hayata geçirdiği Adanuspark projesi ile adını duyurdu. Çukurova Towers, Çukurova Balkon ve Adanus Park projeleri ile dikkat çeken şirketin önümüzdeki yatırım planları arasında kentsel dönüşüm projeleri var. Firma 2016’da İstanbul’un merkezi lokasyonlarında kentsel dönüşüm projeleri geliştirmeyi hedefliyor.

HABER: Şengül KIRMIZITAŞHABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Bakan Ağbal: Hazine taşınmazları vatandaşa satılabilecek

Bakan Ağbal: Hazine taşınmazları vatandaşa satılabilecek

Maliye Bakanı Naci Ağbal, fahiş tutarlarda belirlenen ve vatandaşların tepki gösterdiği emlak vergis

23 Ekim 2017


Ayşe Fügen Arda: Türkiye’de Lüks Konut Talebi Artıyor

Ayşe Fügen Arda: Türkiye’de Lüks Konut Talebi Artıyor

Lüks konut uzmanı Ayşe Fügen Arda, “Türkiye’de lüks konuta olan talep her geçen gün artıyor ancak lü

23 Ekim 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.