Ankara Altındağ'da yeni dönüşüm projesi başladı

Altındağ'daki Türk-İş Blokları'nda kentsel dönüşüm çalışmaları başladı.

17 June 2021
Ankara Altındağ'da yeni dönüşüm projesi başladı Çevre ve Şehircilik Bakanlığı kontrolünde tüm Türkiye'de belediyeler, TOKİ, özel sektör aracılığıyla yürütülen kentsel dönüşüm çalışmalarıyla doğal afetlere karşı güvenli ve modern yaşam alanları oluşturuluyor.

Ankara'da kentsel dönüşümün yoğun uygulandığı Altındağ ilçesinde yeni bir proje daha başladı. Altındağ Belediyesi'nden yapılan bilgilendirmeye göre, Aydınlıkevler Mahallesi'nde yer alan ve uzun zamandır kentsel dönüşüm bekleyen Türk-İş Blokları'nda inşaat çalışmaları başladı.

Altındağ'da kentsel dönüşümün hız kesmeden devam ettiğini belirten Altındağ Belediye Başkanı Asım Balcı "Altındağ'ın farklı mahallelerinde dönüşüm çalışmalarımız tam gaz devam ediyor. Bir bölgede yıkım gerçekleştirirken, başka bir bölgede molozları kaldırıyor, bir diğer bölgede ise yeni ve modern yapıların temellerini atıyoruz. Altındağlı vatandaşlarımızın rahat ve huzurlu bir hayat sürebilmesi için var gücümüzle çalışıyoruz" şeklinde konuştu.

ESKİ BLOKLAR YIKILMAYA BAŞLADI

Türk-İş Blokları'nda sürdürülecek çalışmalar hakkında konuşan Başkan Balcı, "Türk-iş blokları olarak bilinen bölgede, müteahhitlerle anlaşan hak sahiplerinin yeni ve modern konutlarına kavuşması için ilk kazma vuruldu. Artık ayakta durmakta güçlük çeken, eski ve bakımsız bloklar bir bir yıkılıyor. Biz de bölgede üzerimize düşeni yapıyor, yol açma çalışması gerçekleştiriyoruz. Yollar açıldıkça, kentsel dönüşüm çalışmaları da hız kazanıyor. Vatandaşlarımız durumdan hayli memnun... Ben diğer hak sahiplerine de buradan çağrıda bulunmak istiyorum. Hak sahipleri anlaşmaları ne kadar hızlı yaparlarsa hem bölge biran önce gelişir hem de yıllardır özlemini çektikleri modern konutlara kavuşurlar" ifadelerini kullandı.

Göreve başladıklarında hak sahiplerine modern konutlarına kavuşturacaklarına dair söz verdiklerini hatırlayan Balcı, "Neye söz verdiysek yerine getirdiğimiz gibi, bu sözümüzü de tutmuş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Şükürler olsun, mahcup olmadık. Çok önemli adımları, çok kısa sürede attık. İnşallah yine söz verdiğimiz gibi, kısa sürede hak sahiplerini yeni evlerine kavuşturacağız" diye konuştu.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum