Ankara Elmadağ Bölgesinde Kentsel Dönüşüm Başlıyor

Ankara Elmadağ'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

21 Ağustos 2014
Ankara Elmadağ Bölgesinde Kentsel Dönüşüm Başlıyor

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Elmadağ Belediyesi imzalayacakları protokol ile 2 bin 772 konutun dönüşümüne başlıyor.

Ankara Elmadağ'da yapılacak kentsel dönüşüm diğerlerinden farklı olacak. Dönüşüm projesinde hak sahiplerinin yaşadıkları evlerinden çıkmadan konut inşaatlarının başlaması ile kira yardımı yükü hafifletilecek.

Hak sahiplerinin yüzde 50 ‘si ilk konutlarını borçsuz alabilecek.Toplam 71,5 hektar alanda 2 Bin 772 konutun dönüşümünü sağlayacak projenin imzaları yarın atılıyor.Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Elmadağ Belediyesi yarın atacakları imza ile dönüşüme start verecek.1239 hak sahibinin bulunduğu bölgede yerinde dönüşüm ilkesi uygulanacak.

Proje 8 yılda tamamlanacak.Bölgeye yapılacak konutlarda tasarım yapılırken aile büyüklükleri ve mevcut konut büyüklükleri dikkate alındı.Konut yükseklikleri ve yoğunlukları merkezden -üst kotlardan alt kotlara doğru vadi boyunca devam eden peyzajla beraber azalarak devam edecek ve yükseklikleri 2 kattan başlayarak 8 kata kadar yükselecek.

ZENGİN SOSYAL İMKANLAR

Sosyal donatı alanları, Sağlık tesisleri, Spor tesisleri, camileri, kültürel tesisleri ile dönüşüm alanı Elmadağ ilçesinin odağı, incisi olacak. Ayrıca ticari hayatında canlanması amacıyla nitelikli ticari ünitelere yer verilecek.Rekreasyon alanı içerisinde sosyal tesisler, kafeteryalar, süs havuzları, çocuk oyun alanları yer alacak.

UYGUN KOŞULLARLA KONUT SAHİBİ OLUNABİLECEK

Ticari alanlar ile konut alanları bir bütün içerisinde tasarlandı. Gece gündüz kullanımları dengelendi. Yaya odaklı yaşam mekânları oluşturuldu.Dönüşüm alanında yapılan kentsel tasarım projesinde toplamda altı tip mimari çözüm yapıldı.Dönüşüm alanında hazırlanan fizibilite çalışmalarına göre; hak sahiplerinin yüzde 50‘si ilk konutlarını borçsuz alabilecek, birden fazla konut alma hakkı olan hak sahipleri ise uygun koşullarla konut sahibi olabilecek.

KİRA YÜKÜ HAFİFLEYECEK

10,5 Hektarlık 1. Etap olarak belirlenen Rezerv alanda 595 adet konutun üretilmesi ile hak sahipleri yaşadıkları evlerden çıkmadan konut inşaatları başlayacak. Etaplar halinde 5 Etap halinde yapılacak dönüşüm ile Bakanlığın kira yardımı yükü hafiflemiş olacak.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Keçiören Hacıkadın Deresinde Kentsel Dönüşüm Başlıyor!

Keçiören Hacıkadın Deresinde Kentsel Dönüşüm Başlıyor!

Ankara Keçiören Belediyesi, Hacıkadın Deresi üzerinde büyük bir kentsel dönüşüm projesi hayata geçir

25 Nisan 2017


Malatya Battalgazi'de Kentsel Dönüşüm Alanı İlan Edildi!

Malatya Battalgazi'de Kentsel Dönüşüm Alanı İlan Edildi!

Resmi Gazete'de yayınlanan karara göre, Malatya Battalgazi ilçesinde yer alan bazı alanlar kentsel d

22 Nisan 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat