Ankara Gölbaşı'nda imar sorunu çözülüyor

Gölbaşı Velihimmetli Mahallesi'nde tapular verilmeye başlandı.

07 October 2020
Ankara Gölbaşı'nda imar sorunu çözülüyor Türkiye'nin birçok ilçesinde devam eden mülkiyet sorununu çözüme kavuşturma adına belediyeler yoğun mesai harcıyor. Ankara'nın Gölbaşı ilçesinde de imar sorunları, uzun yıllardır görülüyor.

Gölbaşı Belediyesi'nden yapılan bilgilendirmeye göre, Velihimmetli Mahallesi'nde imarı bitirilen alanların tapuları hak sahiplerine verildi.

Yapılan tapu devir törenine Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek de katılırken tapusuna kavuşan vatandaşların, imar sorununun çözülmesinden dolayı mutlu olduğu görüldü.

"İMAR İŞLERİ YÜZDE 90 TAMAMLANDI"

Tapu devir töreninde yaptığı konuşmada yürütülen çalışmalar hakkında bilgiler veren Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, yalnızca Velihimmetli Mahallesi'nde değil Gölbaşı'nın bütün mahallelerinde imarsız yapılara yer verilmeyeceğini ve en kısa zamanda vatandaşların tapularına kavuşacağının müjdesini vererek, "Gölbaşı'mızın bütün mahallelerinde imar işlerini bitiriyoruz. Yüzde 90 oranında işlemlerimizi tamamladık. Vatandaşlarımızın mutlu olması bizleri de mutlu ediyor. Onlara hizmet önceliğimiz" şeklinde konuştu.

BELEDİYEDEN KİRACILARA DESTEK

Geçtiğimiz günlerde esnafa destek amaçlı ziyaretlerde bulunan Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, pandemi nedeniyle yıl sonuna kadar ödenecek kiralarda indirim yapıldığını belirterek, "Ekim, Kasım ve Aralık ayında gerçekleşecek olan kira ödemelerinde indirime giderek esnafımızın sırtındaki yükü azaltma gayretindeyiz. Esnafımız her şartta yanında olduğumuzu bilsin. Bu süreçten el birliği ile çıkmanın zamanı. Esnafımıza yardımlarımız ve desteklerimiz devam edecek" ifadelerini kullandı.

Esnafın her zaman yanında olacaklarını kaydeden Başkan Şimşek, "Birlik ve beraberlik içerisinde bu zor günleri geride bırakacağız. Sosyal mesafe kurallarına uymalı, bu dönemi bir rahatlama olarak görerek tedbiri elden bırakmamalıyız. Esnaflarımıza da büyük iş düşüyor" diye konuştu.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum