Ankara Sivas YHT Projesi 2018'de Hizmette

Yapım çalışmaları tüm hızıyla devam eden Ankara Sivas YHT projesi 2018 yılında hizmete girmesi planlanıyor...

08 Ağustos 2016
Ankara Sivas YHT Projesi 2018'de Hizmette Yapım çalışmaları tüm hızıyla devam eden Ankara Sivas YHT projesi 2018 yılında hizmete girmesi planlanıyor...

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, çalışmaların tüm hızıyla devam ettiği Ankara Sivas Yüksek Hızlı Tren Projesi'nde incelemelerde bulundu.

Ankara Yerköy arasını bu ay içerisinde ihaleye çıkaracaklarını belirten Bakan Arslan, Yerköy-Sivas arası elektromekanik sistemler ve üstyapı ihalesinin ise 6 Ekim 2016 günü yapılacağını açıkladı.

İstanbul'a Bağlanıyor
Bakan Arslan altyapı işlerinde yüzde 70 ilerleme kaydedilen Ankara Sivas YHT projesinin 2018'de tamamlanarak İstanbul'a bağlanacağını belirtti. Ankara Sivas YHT projesi hizmete girdiğinde 11 saatlik yolculuk süresi 2 saate düşmüş olacak.

Türkiye'nin En Büyüğü
Proje kapsamında Elmadağ-Kırıkkale arasında en büyüğü bin 800 metre uzunluğunda olmak üzere toplam 6 bin 200 metrelik 4 adet viyadük bulunuyor. Bu viyadüklerin kolon açıklığı 90 metre, yüksekliği ise 94 metre olarak inşa ediliyor. Bakan Arslan, "Bu viyadükler demiryolu sektöründe Türkiye’deki en büyük ayak açıklığı ve ray yüksekliği olacak" dedi.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.