Ankara’da 10 Bin Konutluk Yeni Proje

Ankara Gölbaşı'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

28 Aralık 2015
Ankara’da 10 Bin Konutluk Yeni Proje

Ankara Gölbaşı'nda hayata geçirilecek olan 10 bin konutluk Yaylaşehir projesine 2016 yılında başlanması planlanıyor...

Başkent Özlem Konut Yapı Kooperatifleri Birliği Ankara Boğazı projesinin yanıbaşında 10 bin konutluk projeye imza atıyor. Yaylaşehir projesi adı verilen projede imar ve parselasyon çalışmaları tamamlanmış durumda. Proje kat karşılığı olarak eş zamanlı olarak yaşama geçirilecek.

9 milyon metrekare alan üzerine yayılan Yaylaşehir projesi 3 bin adet villa ve 7 bin adet daireden meydana geliyor. 2016 yılında başlanması planlanan projede sosyal donatı alanları, eğitim alanları, sağlık alanları, dini tesis alanları, belediye hizmet alanları ve ticari alanlarda yer alıyor.

Gölbaşı Yaylabağ Toplu Konut Alanı Projesi olarak bilinen Yaylaşehir projesi Ankara Gölbaşı'nda yer alıyor. Proje Ankara merkezinin 15 kilometre güneyinde, Çankaya'nın 7 kilometre güneyinde ve Gölbaşı'nın 3 kilometre doğusunda konumlanıyor.

5 yılda tamamlanması planlanan Yaylaşehir projesinde 26 bin 71 metrekarelik bir ticaret adası bulunuyor. Ayrıca projede yaşayacaklara hizmet vermesi planlanan 52 bin 406 metrekare alana sahip 11 adet ticari ünitede yer alıyor.

10 bin konutluk Yaylaşehir projesinin sosyal olanakları arasında sinema, tiyatro, rekreasyon, yeme içme, kulüp, lokal, kreş, spor alanları, su yüzeyleri, atla gezinti alanları, gösteri alanları, kayak ve buz pateni alanları, dinlenme ve eğlence alanları, piknik ve bakı alanları, canlı bitki müzesi (arboretum), macera oyun alanları, Türk köyü, evcil hayvanlar bahçesi, kafeterya, restoran, otopark ve güvenlik gibi imkanlar yer alıyor.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


1 yorum

Cem

17 Aug 2016, 23:39

Proje gerçekten güzel fakat yıllardır kağıt üstünde kalmış ölü bir proje maalesef


GÜNDEM HABERLERİ


Polat Ev Göztepe cazip ödeme seçenekleriyle satışta

Polat Ev Göztepe cazip ödeme seçenekleriyle satışta

Hem tasarım ve konumuyla hem de cazip ödeme seçenekleriyle yatırımcıların dikkatini çeken Polat Ev G

19 Ekim 2017


İzmir Selçuk Belediyesi 8.6 milyon TL'ye arsa satacak

İzmir Selçuk Belediyesi 8.6 milyon TL'ye arsa satacak

İzmir Selçuk Belediye Başkanlığı, Selçuk ilçesi İsabey Mahallesi’nde konumlanan arsanın satışı için

19 Ekim 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.