The Mandarins
İletişim Formu

GÖNDER Gönderiliyor...

Talebiniz ulaştı.

Reklamı Göster

Atatürk Havalimanı Kapatılacak mı?

Ulaştırma Bakanı Lütfi Elvan, Üçüncü Havalimanı açılışından sonra Atatürk Havalimanı'nın akıbeti ile ilgili önemli açıklamalar yaptı.

12 Aralık 2014
Atatürk Havalimanı Kapatılacak mı?

Ulaştırma Bakanı Lütfi Elvan, Üçüncü Havalimanı açılışından sonra Atatürk Havalimanı'nın akıbeti ile ilgili önemli açıklamalar yaptı.

Ulaştırma ve Denizcilik Bakanı Lütfi Elvan, NTV canlı yayınında havalimanları ile ilgili açıklamalarda bulundu. Bakan Elvan, Atatürk Havalimanı hakkındaki iddialara da yanıt verdi.

'Ataürk Havalimanı kapanacak mı?' sorusunu yanıtlayan Bakan Elvan, şu açıklamaları yaptı :

''Ataürk Havalimanı kapanmayacak. Birkaç gün önce bir gazetede bir öğretim üyesi İstanbul'un havalimanına ihityacı yok dedi. Ulaştırmaya ilgili bir bilim adamını bilmesi gerekiyor diye düşünüyoruz, İstanbul'un ihtiyacı var diye. Atatürk ve Sabiha Havalimanları ihtiyaçları karşılamıyor. Üçüncü Havalimanı tamamlandığında da Atatürk Havalimanı devam edecek çalışmaya...''

''Atatürk Havalimanı'nda uçuş tarifeli uçaklarla mı özel uçaklarla mı yapılacak mı?'' sorusuna ise 'verilmiş bir karar olmadığı' yanıtı veren Elvan, ''Tarifeli uçuşlarımızı yeni havalimanlarına kaydıracağız. Kargo uçakları ve tarife dışı özel uçaklar, yine bu havalanını kullanacak. Biz şuna inanıyoruz, beklentiler de o yönde. İstanbul yapacağımız havalimanı ve mevcut iki havalimanını kaldıracak bir potansiyele sahip. İstanbul'un en önemli avantajı firmalar açısından yakıt tasarrufu sağlıyor'' dedi.

Üçüncü Havalimanı projesindeki son durum hakkında da bilgi veren Bakan Elvan, Üçüncü Havalimanının muhtemelen ne zaman tamamlanacağını ve yeni havalimanı ile birlikte Atatürk Havalimanı'nın akıbetinin ne olacağı hakkında da açıklama yaptı.

Bakan Elvan şunları söyledi :

''95 kliometrelik bir kesim var. Yap işlet devret modeli çerçevesinde uyguluyoruz. Hedefimiz 29 Ekim 2015 tarihi itibariyle bu projeyi tamamlamak istiyoruz. Son durum ise ayaklarda 305 metredeyiz, 15 metrelik kesim kaldı. Bu ay sonu itibariyle köprünün ayakları tamamlanmış olacak. Üçüncü köprüden ağır taşıtlar geçeçecek. Ancak bununla da yetinmiyoruz. Paşaköy'den Sakarya'ya kadar uzanan kesimin de devamını sağlayacağız. O kesimin de ihale süreci başladı ve İstanbul'a girişte iki otoyol olacak. Sakarya'dan İstanbul'a 3 ayrı ana artelden giriş sözkonusu olacak. Günde 150 bin aracın Anadolu tarafından girdiğini düşünürseniz bu otoyol zaruri. Kocaeli geçişinde sıkıntılarımız var. Özellikle Sakarya - Kocaeli hattı rahatlayacak''HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Ankara Niğde Otoyolunda İhaleyi Kazanan Firma!

Ankara Niğde Otoyolunda İhaleyi Kazanan Firma!

Ankara Niğde Otoyolu projesinin ihalesi tamamlandı. İşte kazanan firma...

14 Nisan 2017


E-5 ve TEM’in Altı Otopark Olacak!

E-5 ve TEM’in Altı Otopark Olacak!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, E-5 ve Tem otoyollarının altını otoparka dönüştürmeye hazırlanıyor...

14 Nisan 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.