Atatürk Havalimanı'nın akıbeti belli oldu

Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan, Atatürk Havalimanı'nın ileride hangi amaca yönelik kullanılacağını açıkladı.

06 Ağustos 2017
Atatürk Havalimanı'nın akıbeti belli oldu Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan katıldığı bir TV programında önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Arslan, 3. Havalimanı'nın açılmasından sonra Atatürk Havalimanı'nın fuar olarak kullanılacağını belirtti. Atatürk Havalimanı'nın İstanbul'da nefes aldıracak bir alana dönüşeceğini ifade eden Bakan Arslan, ''Herhangi bir şekilde imara açılıp alışveriş merkezi ve konut yapılması söz konusu değil.'' şeklinde konuştu.

''İKİ HAVALİMANINI AYNI ANDA KULLANMA İMKANI YOK''

3. Havalimanı'nın açılmasından sonra Atatürk Havalimanı'nın akıbeti merak konusuydu. Bu durumu açıklığa kavuşturan Bakan Arslan, iki havalimanının da aynı hava koridorunda olduğundan birlikte kullanım imkanının olmadığını ifade etti. İstanbul'a nefes aldıracak bir alan düzenlemesine ihtiyaç duyulduğunu vurgulayan Bakan Arslan, ''Küçük uçakların iniş yapabileceği bir alan olarak kullanılacağı gibi, çok sayıda terminal var burada bunların da fuar alanı olarak hizmet etmesini istiyoruz. Herhangi bir şekilde imara açılıp alışveriş merkezi ve konut yapılması söz konusu değil. Sayın Cumhurbaşkanımızın da sayın başbakanımızın da talimatları bu yönde.'' şeklinde konuştu.

RİZE-ARTVİN HAVALİMANI GELİYOR

Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan yeni projelerle ilgili de açıklamalarda bulundu. Adana, Mersin ve Osmaniye'ye ortak hizmet edecek bir havalimanı çalışmalarının Çukurova'da sürdürüldüğünü hatırlatan Bakan Arslan, Rize-Artvin arasında da tıpkı Ordu-Giresun Havalimanı gibi bir alan yapılacağının müjdesini verdi. Projenin çalışmalarının sürdüğünün ve bitiş tarihi olarak 2021 yılının hedeflendiğini belirten Bakan Arslan diğer projeler ile ilgili şöyle konuştu: ''Yozgat Havalimanını inşallah bitireceğiz. Karaman'ı yapacağız. Daha sonra Bayburt ve Gümüşhane'ye hizmet edecek bir havalimanı olacak, ihalesini düzenleyeceğiz. Tokat Havalimanı için yeni bir havalimanı yapacağız. Bu sene içerisinde onun da çalışmalarını yapacağız.''

Başkent Ankara'nın havaalanı ihtiyacıyla ilgili de konuşan Bakan Arslan, Ankara'da iki pistin olduğunu ancak birinin kullanıldığını hatırlatarak üçüncü bir pistin yapılacağı bilgisini aktardı. Yeni pistin tamamen yolculuk taleplerine yönelik olacağını belirten Bakan Arslan, ''Ankara'dan aslında dış bağlantılı uçuşlara bakıyorlar. Arz talep dengesine göre, Ankara üzerinden başka yerlere uçma isteğine bağlıdır. Talebe bağlı olarak birçok yere uçuş var, her yere uçuş olması şuan mümkün değil. Bununla alakalı da çalışmalar olacaktır yine.'' İfadelerini kullandı.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.