Atatürk Havalimanı'nın akıbeti belli oldu

Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan, Atatürk Havalimanı'nın ileride hangi amaca yönelik kullanılacağını açıkladı.

06 Ağustos 2017
Atatürk Havalimanı'nın akıbeti belli oldu Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan katıldığı bir TV programında önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Arslan, 3. Havalimanı'nın açılmasından sonra Atatürk Havalimanı'nın fuar olarak kullanılacağını belirtti. Atatürk Havalimanı'nın İstanbul'da nefes aldıracak bir alana dönüşeceğini ifade eden Bakan Arslan, ''Herhangi bir şekilde imara açılıp alışveriş merkezi ve konut yapılması söz konusu değil.'' şeklinde konuştu.

''İKİ HAVALİMANINI AYNI ANDA KULLANMA İMKANI YOK''

3. Havalimanı'nın açılmasından sonra Atatürk Havalimanı'nın akıbeti merak konusuydu. Bu durumu açıklığa kavuşturan Bakan Arslan, iki havalimanının da aynı hava koridorunda olduğundan birlikte kullanım imkanının olmadığını ifade etti. İstanbul'a nefes aldıracak bir alan düzenlemesine ihtiyaç duyulduğunu vurgulayan Bakan Arslan, ''Küçük uçakların iniş yapabileceği bir alan olarak kullanılacağı gibi, çok sayıda terminal var burada bunların da fuar alanı olarak hizmet etmesini istiyoruz. Herhangi bir şekilde imara açılıp alışveriş merkezi ve konut yapılması söz konusu değil. Sayın Cumhurbaşkanımızın da sayın başbakanımızın da talimatları bu yönde.'' şeklinde konuştu.

RİZE-ARTVİN HAVALİMANI GELİYOR

Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan yeni projelerle ilgili de açıklamalarda bulundu. Adana, Mersin ve Osmaniye'ye ortak hizmet edecek bir havalimanı çalışmalarının Çukurova'da sürdürüldüğünü hatırlatan Bakan Arslan, Rize-Artvin arasında da tıpkı Ordu-Giresun Havalimanı gibi bir alan yapılacağının müjdesini verdi. Projenin çalışmalarının sürdüğünün ve bitiş tarihi olarak 2021 yılının hedeflendiğini belirten Bakan Arslan diğer projeler ile ilgili şöyle konuştu: ''Yozgat Havalimanını inşallah bitireceğiz. Karaman'ı yapacağız. Daha sonra Bayburt ve Gümüşhane'ye hizmet edecek bir havalimanı olacak, ihalesini düzenleyeceğiz. Tokat Havalimanı için yeni bir havalimanı yapacağız. Bu sene içerisinde onun da çalışmalarını yapacağız.''

Başkent Ankara'nın havaalanı ihtiyacıyla ilgili de konuşan Bakan Arslan, Ankara'da iki pistin olduğunu ancak birinin kullanıldığını hatırlatarak üçüncü bir pistin yapılacağı bilgisini aktardı. Yeni pistin tamamen yolculuk taleplerine yönelik olacağını belirten Bakan Arslan, ''Ankara'dan aslında dış bağlantılı uçuşlara bakıyorlar. Arz talep dengesine göre, Ankara üzerinden başka yerlere uçma isteğine bağlıdır. Talebe bağlı olarak birçok yere uçuş var, her yere uçuş olması şuan mümkün değil. Bununla alakalı da çalışmalar olacaktır yine.'' İfadelerini kullandı.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


3. Havalimanı bölgesine 10 bin konutluk şehir kuruluyor

3. Havalimanı bölgesine 10 bin konutluk şehir kuruluyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'daki yeni mega projelerin bölgelerine şehirler kurulaca

24 Mayıs 2018


Gebze-Halkalı banliyö hattında test sürüşü yapıldı

Gebze-Halkalı banliyö hattında test sürüşü yapıldı

Çalışmalarda sona yaklaşılan Gebze-Halkalı banliyö hattında bugün test sürüşü yapıldı.

23 Mayıs 2018


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum