Avcılar kentsel dönüşümle güçleniyor

Olası büyük depreme karşı Avcılar'da dönüşüm çalışmaları büyük önem taşıyor.

07 September 2020
Avcılar kentsel dönüşümle güçleniyor 26 Eylül 2019 günü Marmara Denizi Silivri açıklarında meydana gelen 5,8 büyüklüğündeki depremden sonra İstanbul'un birçok ilçesinde olası büyük depreme hazırlık çalışmaları hızlandı. Deprem tehlikesine karşı riskli olduğu belirlenen ilçelerden biri olan Avcılar'da da çalışmalar tüm hızıyla sürüyor.

Sözcü'nün aktardığı habere göre, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Avcılar'da incelemelerde bulundu ve çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

Avcılar'daki kentsel dönüşüm çalışmaları hakkında konuşan İBB Başkanı İmamoğlu, "Başkanımız çok yoğun çalışıyor. Biz de takip ediyoruz. Hem kentsel dönüşüm hem de bir yandan yapı tespitleri. Her iki yönüyle ortak bir mücadele veriliyor ama tabii ki bir yandan da sonuç alınması için, özel sektörün de teşvik edilmesi gerekiyor. O noktada da yine ortak çalışıyoruz Avcılar Belediyesi'yle, finans sektörüyle buluşması ve bu konuda uygun kredilerin olgunlaşması için" şeklinde konuştu.

YEŞİLKENT'TE ÇALIŞMALAR YOĞUNLAŞIYOR

Depremin Avcılar için ne kadar tehditkar olduğunun farkında olduklarını ifade eden İmamoğlu, "Bir yönüyle yine planlama konusunda Yeşilkent bizim için önemli bir mahalle. Ona da ayrı bir detayla asılacağız. Planlama noktasında ilçe belediyesiyle müşterek çalışacağız. Çok sorun birikti Avcılar'da, özellikle Büyükşehir'le senkronize çalışamama boyutlu. Bunu aşmak için de inşallah hızlı hareket edeceğiz" ifadelerini kullandı.

MEYDAN PROJESİ

Avcılar meydanının yayalaştırma çalışmalarından da bahseden İmamoğlu, "Büyükşehir olarak İstanbul'daki her ilçede meydanlaşan, yeşil alanları yüksek, insanların birbirini görüp, konuşabildiği alanların oluşması konusunda bir kararlılığımız var. Aşağıdaki belediye binasından başlayan, Marmara Caddesi ve bu meydan, inşallah metromuzla, fünikülerle veya diğer unsurlarla buluşan bir mantıkta Avcılar'ın yıldızı da bu iş olacak. O yönüyle bu yıldız işlerimize 2021'de çok önem vermek istiyoruz. Avcılar için de şu anda o yıldızın içindeyiz aslında" diye konuştu.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum