Avrasya Tüneli 2016 Sonunda Hizmete Açılıyor

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, çalışmaların hummalı bir şekilde sürdüğü Avrasya Tüneli hakkında açıklamalarda bulundu...

12 Mayıs 2016
Avrasya Tüneli 2016 Sonunda Hizmete Açılıyor Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, çalışmaların hummalı bir şekilde sürdüğü Avrasya Tüneli hakkında açıklamalarda bulundu...

2017 yılının ikinci yılında bitirilmesi planlanan Avrasya Tüneli’ni 8 ay önce tamamlayarak 2016 yılının sonunda hizmete açacaklarını belirten Bakan Yıldırım, “3 etaptan meydana gelen Avrasya Tüneli’ni 47 ay gibi kısa bir sürede tamamlamış olacağız” açıklamasında bulundu.

Bakan Yıldırım, geçen yıl Uluslararası Tünel ve Yeraltı Yapıları Birliği tarafından "Yılın Büyük Projesi" ödülüne layık görülen Avrasya Tüneli projesinin toplam yatırım tutarının 1 milyon 245 milyon doların üzerinde olduğunu söyledi.

Avrasya Tüneli’nin tamamlanmasıyla iki kısa arasına 4 karayolu geçisi olacağını belirten Bakan Yıldırım, “İstanbul trafiği nefes alacak. İstanbul’un köprü trafiği eziyeti tarihe karışacak” dedi.

KAZLIÇEŞME GÖZTEPE ARASI 15 DAKİKA
Günde ortalama 100 bin araç tarafından kullanılacağını dile getiren Yıldırım, tarihi yarımadanın doğusunda, Boğaziçi, Galata ve Unkapanı köprülerindeki araç trafiğinde hissedilir rahatlama olacağını ve trafiğin çok yoğun olduğu Kazlıçeşme-Göztepe hattında yolculuk süresi 15 dakikaya kadar ineceğini açıkladı.

14,6 kilometre uzunluğa sahip olan Avrasya Tüneli projesi 3 ana bölümden meydana geliyor. Projenin en önemli etabı olan 3 bin 344 metrelik boğaz geçişi Ağustos 2015’te tamamlanmıştı.

İKİ YAKADA DA ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR
Proje kapsamında Avrupa yakasında 5,4 kilometrelik sahil yolu Kazlıçeşme’ye kadar 6 şeritten 8 şeride çıkarılıyor ve yaklaşık 1,5 kilometrelik kısım da yer kotunun altına alınıyor. Asya yakasında ise D-100 karayolunun 3,8 kilometrelik bölümünde Göztepe’ye kadar yol ve kavşak düzenlemesi yapılarak, yol 6 şeritten 8 şeride çıkarılıyor. İki yakada da çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.
HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Zeytinburnu Belediyesi İlçeye Yeni Düzenlemeler Yapacak

Zeytinburnu Belediyesi İlçeye Yeni Düzenlemeler Yapacak

Zeytinburnu Belediyesi 58.Bulvar Caddesi ve 15 Temmuz Meydanı'nda yenileme yapıyor...

10 Mayıs 2017


LYS Sınavında Toplu Taşıma Ücretsiz olacak!

LYS Sınavında Toplu Taşıma Ücretsiz olacak!

İstanbul büyükşehir Belediye Meclisi, Lisans Yerleştirme Sınavı(LYS)'na girecek olan öğrenci ve göre

09 Mayıs 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat