Avrasya Tüneli Geçiş Ücreti

20 Aralık'ta hizmete girecek olan Avrasya Tüneli geçiş ücreti belli oldu. Tünelden otomobil ve minibüsler geçiş yapabilecek...

13 Eylül 2016
Avrasya Tüneli Geçiş Ücreti 20 Aralık'ta hizmete girecek olan Avrasya Tüneli geçiş ücreti belli oldu. Tünelden otomobil ve minibüsler geçiş yapabilecek...

İstanbul'un iki yakasını deniz tabanında karayolu ile ilk kez bağlayacak olan Avrasya Tüneli'nin geçiş ücreti açıklandı. 20 Aralık'ta hizmete girecek olan Avrasya Tüneli'nde çalışmalara aralıksız olarak devam ediyor.

Yüzde 89'u tamamlanan projede deniz altındaki tünel uzunluğu 3.34 kilometre, toplam tünel uzunluğu 5.4 kilometre toplam güzergah uzunluğu ise 14.6 kilometre olarak belirlendi.

Tüm afet senaryoları göz önüne alınarak tasarlanan Avrasya Tüneli 7.5 büyüklüğündeki depreme göre inşa edildi. Tünel İstanbul'da 500 yılda bir gerçekleşebilecek en büyük depremde hasarsız olarak, 2 bin 500 yılda bir görülebilecek depremde ise küçük bakımlarla hizmet verebilecek.

Kazlıçeşme ile Göztepe arasındaki mesafeyi 15 dakikaya düşürecek olan Avrasya Tüneli için Avrupa ve Asya yakalarında toplam 9.2 kilometre güzergah üzerinde yol genişletme, araç alt geçitleri ve yaya üst geçit çalışmaları sürüyor.

İŞTE GEÇİŞ ÜCRETİ
Hafif araçlar için tasarlanan Avrasya Tüneli'nden yalnızca otomobil ve minibüsler geçerken, ağır taşıtlar, motosikletler ve yayalar kullanamayacak. Avrasya Tüneli geçiş ücreti otomobil içi 4 dolar + kdv, minibüsler için 6 dolar + kdv olarak belirlendi. Geçiş ücreti HGS ve OGS ile ödenebilecek.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.