Avrasya Tüneli Geçiş Ücreti Belli Oldu

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Avrasya Tüneli geçiş ücretini ve açılış tarihini açıkladı..

09 Haziran 2016
Avrasya Tüneli Geçiş Ücreti Belli Oldu Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Avrasya Tüneli geçiş ücretini ve açılış tarihini açıkladı...

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Avrasya Tüneli projesinin açılış tarihi ve geçiş ücretini açıkladı.

Asya ve Avrupa'yı deniz tabanı altından birbirine bağlayacak Avrasya Tüneli projesinin Haydarpaşa'daki şantiyesini ziyaret eden Bakan Arslan, basın mensupları ile birlikte tüneldeki son durumu inceledi.

7.5 BÜYÜKLÜĞÜNDEKİ BİR DEPREMDEN DAHA BÜYÜĞÜNE DAYANIKLI
Tünelin içinde bulunan 'sismik conta' sistemini de yerinde inceleyen Bakan Arslan, sistemin, İstanbul'da beklenen 7,5 büyüklüğündeki bir depremden daha büyük ölçekli bir depreme bile dayanma gücü sağlayacağını ifade etti.

ARALIK’TA AÇILIYOR
Avrasya Tüneli ne zaman açılacak merak konusuydu. Arslan bu soruya da yanıt verdi.
Bugün itibarıyla tünelin yüzde 82'sinin tamamlandığını ifade eden Arslan, “Hedefimiz bu yılın sonunda tüneli İstanbul'un hizmetine sunmaktır. Avrasya Tüneli'ni inşallah Aralık ayı içerisinde açmış olacağız” dedi.

AVRASYA TÜNELİ GEÇİŞ ÜCRETİ 5 DOLAR+KDV
Tünelden günde 120 bin, yılda ise 40 milyon aracın geçmesini öngördüklerini belirten Arslan, Avrasya Tüneli geçiş ücretlerinin ise 5 dolar + kdv şeklinde düzenleneceğini açıkladı.

100 DAKİKALIK MESAFE 15 DAKİKAYA İNECEK
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü (AYGM) tarafından Kazlıçeşme-Göztepe hattında Yap-İşlet-Devret (YİD) modeliyle ihale edilen projenin uzunluğu 14.6 kilometre. Bu mesafenin 5.5 kilometrelik kısmını tünel oluşturuyor. Bu tünel kısmının da 3.4 kilometre ise denizin altında. Avrasya Tüneli ile İstanbul'da trafiğin çok yoğun olduğu Kazlıçeşme-Göztepe güzergâhında yolculuk süresinin 100 dakikadan 15 dakikaya kadar inmesi bekleniyor. Bir katı gidiş bir katı geliş olmak üzere 2 katlı olarak inşa edilen tünel 2'şer şeritten oluşacak. Avrasya tünelinin Asya girişi Harem'de, Avrupa yakası girişi ise Çatladıkapı'da yer alacak. Tünelde sadece minibüs ve otomobillerin kullanımına izin verilecek. Araçlar OGS ve HGS sistemleriyle ödeme yapabilecek iken araç içindeki yolcular için ayrıca ödeme yapılmayacak.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Üçüncü Havalimanı tamamlandığında 225 bin kişiye iş imkânı sunacak

Üçüncü Havalimanı tamamlandığında 225 bin kişiye iş imkânı sunacak

Türkiye'nin mega projeleri arasında yer alan Üçüncü Havalimanı projesinin tamamlandığında yaklaşık 2

08 Eylül 2017


Sabuncubeli Tüneli’nin açılışı 8 Eylül’de yapılacak

Sabuncubeli Tüneli’nin açılışı 8 Eylül’de yapılacak

İzmir ve Manisa arasındaki mesafeyi 15 dakikaya indirmesi planlanan Sabuncubeli Tüneli 8 Eylül’de hi

08 Eylül 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat