Avrasya Tüneli Ne Zaman Açılacak?

13 Nisan 2016
PAYLAŞ
Avrasya Tüneli Ne Zaman Açılacak?

Kazlıçeşme ile Göztepe arasındaki mesafeyi 15 dakikaya düşürecek olan Avrasya Tüneli'nin Aralık ayında açılması planlanıyor...

Kazlıçeşme ile Göztepe arasında toplam 14.6 kilometrelik bir güzergahı kapsayan Avrasya Tüneli projesinin yüzde 80'i tamamlandı. 1 milyar 245 milyon dolara mal olan Avrasya Tüneli'nin bu yıl Aralık ayında hizmete girmesi hedefleniyor.

3 bölümden oluşan Avrasya Tüneli'nin en önemli kısmı İstanbul Boğazı'nda deniz tabanının altından geçen 5.4 kilometre uzunluğunda iki katlı tüneldi. Çalışmalar Avrupa yakasında Kazlıçeşme ile Sarayburnu arasında, Anadolu yakasında ise Göztepe'ye ulaşan D100 yolu üzerinde sürüyor.

AVRASYA TÜNELİ GEÇİŞ ÜCRETİ

Kazlıçeşme Göztepe arasını 1 saat 40 dakikadan 15 dakikaya düşürecek olan Avrasya Tüneli'nde geçiş ücreti de artık kesinlik kazandı. Avrasya Tüneli geçiş ücreti 4 dolar + KDV olacak.

BOĞAZ KÖPRÜSÜ'NDEKİ SİSTEM UYGULANACAK

Son teknoloji güvenlik sistemleriyle donatılacak olan Avrasya Tüneli projesinde Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nde uygulanan Serbest Geçiş Sistemi yerine halihazırda Boğaz Köprüsü'nde uygulanan şeritler arası ada barındıran gişe yapıları uygulanacak.


"Avrasya Tüneli Ne Zaman Açılacak?" haberine ait yorum yok

Yorum Yap