Avrasya Tüneli Projesinde Sona Doğru

Avrasya Tüneli projesi hızla ilerliyor. Tünel çalışmalarının yüzde 85'i tamamlanan Avrasya Tüneli ne zaman açılacak merak konusu. İşte yanıtı.

24 Kasım 2015
Avrasya Tüneli Projesinde Sona Doğru

Avrasya Tüneli projesi hızla ilerliyor. Tünel çalışmalarının yüzde 85'i tamamlanan Avrasya Tüneli ne zaman açılacak merak konusu. İşte yanıtı...

Asya ve Avrupa kıtalarını ilk kez deniz tabanının altından karayolu tüneli ile birleştirecek olan Avrasya Tüneli, diğer bir adıyla İstanbul Boğazı Karayolu Tüp Geçişi Projesi çalışmaları tüm hızla devam ediyor.

AVRASYA TÜNELİ NE ZAMAN AÇILACAK?
Tünel çalışmalarının yüzde 85'inin tamamlandığı Avrasya Tüneli projesinin 2017'nin ilk çeyreğinde açılması planlanıyor. Proje 19 Nisan 2014'te başlamıştı.

Asya ve Avrupa yakalarının deniz tabanının altından geçer bir karayolu ile birbirine bağlayacak olan Avrasya Tüneli, İstanbul'da araç trafiğinin yoğun olduğu Kazlıçeşme-Göztepe hattında hizmet verecek.

Toplam 14,6 kilometrelik bir hattı kapsayan Avrasya Tüneli projesinin 5,4 kilometrelik bölümü, deniz tabanı altına özel teknoloji ile inşa edilecek olan 2 katlı tünelden ve diğer metotlarla inşa edilecek olan bağlantı tünellerinden oluşuyor.

İstanbul trafiğinin çok yoğun olduğu güzergahta yolculuk süresini 100 dakikadan 15 dakikaya indirecek olan Tüp Geçişi projesi çevre ve gürültü kirliliğinin de azalmaına katkı sağlayacak.

AVRASYA TÜNELİ GÜZERGAHI
Toplam 1 milyar 245 milyon 121 bin 188 dolar yatırımla hayata geçirilen Avrasya Tüneli güzergahı Kazlıçeşme ve Göztepe arasını kapsıyor.

gzergah

Kazlıçeşme ile Göztepe arasındaki yolculuk süresini önemli ölçede azaltacak olan Avrasya Tüneli proesi Boğaz'ı geçen 2 köprüyle bağlantılı olarak planlanıyor.

AVRASYA TÜNELİ GEÇİŞ ÜCRETİ NE KADAR?
Tünelden araç geçiş ücretleri açılış yılında tek yönde otomobiller için ilk yıl KDV hariç 4 dolar, minibüsler için KDV hariç 6 dolarak olarak uygulanması planlanıyor.

TÜNELİ HANGİ ARAÇLAR KULLANABİLECEK?
Avrasya Tüneli yalnızca hafif araçların (otomobil ve minibüsler) kullanımına izin verilecek şekilde tasarlanıyor. Ağır taşıtlar, iki tekerlekli araçlar (motorsiklet, bisiklet) ve yayalar tünelden faydalanamıyor.

HABER: Şengül KIRMIZITAŞHABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


3. Havalimanı inşaatında son durum ne?

3. Havalimanı inşaatında son durum ne?

Çalışmaların tüm hızıyla devam ettiği 3. Havalimanı inşaatında yüzde 55'lik bölümün geride kaldığı b

08 Temmuz 2017


Yeni Havalimanı'nın İnşasında Sona Yaklaşılıyor

Yeni Havalimanı'nın İnşasında Sona Yaklaşılıyor

İnşaatı tüm hızıyla devam eden İstanbul Yeni Havalimanı'nınn yüzde 55'i tamamlandı...

07 Temmuz 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat