Avrasya Tüneli'nden İlk Geçiş Yarın

20 Aralık'ta açılması planlanan Avrasya Tüneli'nden ilk geçişi yarın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kendi kullanacağı makam arabasıyla yapacak...

07 Ekim 2016
Avrasya Tüneli'nden İlk Geçiş Yarın 20 Aralık'ta açılması planlanan Avrasya Tüneli'nden ilk geçişi yarın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kendi kullanacağı makam arabasıyla yapacak...

Avrasya Tüneli'nin açılışı için geri sayım başladı. Çalışmaların son sürat devam ettiği dev proje 20 Aralık'tan itibaren hizmet vermeye başlayacak.

Kazlıçeşme ile Göztepe arasını 100 dakikadan 15 dakikaya düşürecek olan Avrasya Tüneli'nden ilk geçiş yarın yapılacak. Asfalt çalışması tamamlanan tünelden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yarın kendi kullanacağı makam otomobiliyle Avrupa yakasından Asya yakasına geçecek.

Projenin Kazlıçeşme'den Göztepe'ye kadar olan karayolunda da çalışmalar sürüyor. Bu kapsamda Kazlıçeşme'de 'U Dönüş' yapısı tamamlanırken, Yenikapı ve Samatya alt geçitlerinde ve diğer yol işlerinde sona gelindi. Sarayburnu-Kazlıçeşme ile Harem- Göztepe arasındaki bağlantı yollarına tünel istikametini gösteren tabelalar da yerleştirildi.

Günde 100 bin aracın geçeceği öngörülen Avrasya Tüneli'nde Boğaz Köprüsü'nde uygulanan şeritler arası ada barındıran gişe yapıları olacak. Nakit toplamanın olmayacağı tünelde OGS ve HGS kullanıcıları tüm şeritlerden geçiş yapabilecek.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Bisiklet Yolu Yapmak İsteyen Yerel Yönetimlere Kılavuz Hazırlandı

Bisiklet Yolu Yapmak İsteyen Yerel Yönetimlere Kılavuz Hazırlandı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, şehirlerde bisiklet yolu yapmak isteyen yerel yönetimlere önerilerin

06 Mayıs 2017


Ulaşım Sektörü Mayıs Ayında Intertraffic İstanbul'da Buluşuyor!

Ulaşım Sektörü Mayıs Ayında Intertraffic İstanbul'da Buluşuyor!

İntertraffic İstanbul 9. Uluslararası Altyapı, Trafik Yönetimi, Yol Güvenliği ve Park Sistemleri Fua

05 Mayıs 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat